На яких підставах можна не оплачувати «лікарняний» під час карантину?


Запитання: На яких підставах можна не оплачувати «лікарняний» під час карантину?

Роз’яснення: Відповідно до пункту 6 частини 1 статті 23 Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV допомога по тимчасовій непрацездатності не надається за період перебування застрахованої особи у відпустці без збереження заробітної плати, творчій відпустці, додатковій відпустці у зв’язку з навчанням.

При цьому зазначений конкретний вид відпустки — без збереження заробітної плати, тобто з усіх підстав, передбачених Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР, а саме статтями 25 і 26.

УВАГА! Бажаєте отримати можливість постійно мати експертну підтримку з кадрових питань за телефоном? Купуйте абонемент, що включає в себе необмежену кількість консультацій в робочий час.
Зателефонуйте (095) 179-2494 або заповніть форму для оформлення заявки на отримання абонемента.

 

 

Матеріали до теми


Порушення законодавства про захист персональних даних
СИТУАЦІЯ У нашому закладі була створена АСУ (автоматична система управління) — це електронна база документів (відомості, накази тощо), до якої ...
Працівник покинув зону бойових дій: тимчасове призупинення дії трудового договору
Статтею 13 Закону України № 2136 від 15 березня 2022 року «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» визначено, ...
Чи може заступник директора працювати дистанційно за кордоном?
Статтею 60-2 Кодексу законів про працю України не передбачено чіткого переліку посад і робіт, які можна виконувати з використанням інформаційно-комунікаційних ...