Набув чинності Закон, яким врегульовано статус добровольців АТО


Статус учасника бойових дій зможуть отримати особи, які брали безпосередню участь в АТО в складі добровольчих формувань

Сьогодні, 19 червня, набув чинності Закон про внесення змін до «Закону про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо статусу осіб, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Документом впорядковано коло учасників антитерористичної операції.

Передбачається, що статус учасника бойових дій зможуть отримати особи, які брали безпосередню участь у АТО в складі добровольчих формувань у взаємодії зі Збройними Силами, Нацгвардією та іншими офіційними військовими формуваннями.

Також передбачено право на встановлення статусу інваліда війни безпосереднім учасникам АТО з числа військовослужбовців, співробітників, добровольців, волонтерів, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час безпосередньої участі в АТО.

Соцгарантії, передбачені Законом про статус ветеранів війни, поширені на сім’ї добровольців, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО.

За матеріалами Юрліги