Працівниця — одинока мати, одна виховує доньку 17 років, яка сама народила дитину у березні 2025 року. Чи втрачає така працівниця право на додаткову відпустку?
У загальному випадку працівниця — одинока мати має право на додаткову відпустку на дітей до досягнення дитиною 18 років. Але така працівниця втрачає право на додаткову відпустку, якщо її дитина набуває повної цивільної дієздатності до виповнення 18 років (повноліття).
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
Так, повна цивільна дієздатність може бути надана, зокрема, неповнолітній особі, яка записана матір’ю дитини (ч. 1 ст. 35 ЦКУ). Отже, у наведеній ситуації одинока мати, донька якої у віці до 18 років народила дитину, втрачає право на додаткову відпустку за підставою «одинока мати». Причина — донька працівниці, для догляду за якою вона отримувала додаткову відпустку за підставою «одинока мати», набула повної цивільної дієздатності до досягнення 18 років у зв’язку з народженням нею дитини.
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua
У нашому випадку останній раз право на додаткову відпустку за підставою «одинока мати» виникає у працівниці за 2025 рік, оскільки до народження дитини донька працівниці частину 2025 року була неповнолітньою. Починаючи з 2026 року, вона втратить це право. При цьому працівниця може скористатися належними їй днями додаткової відпустки за 2025 рік і після того, як її дитина взяла шлюб. Аналогічний підхід застосовується у ситуації, коли дитина одинокої матері вийшла заміж (взяла шлюб) до виповнення їй 18 років.
Джерело: ФПУ