...
Реєструйся

Надання щорічної відпустки за особливий характер праці прибиральника


Відповідно до статті 8 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі — Закон № 504) щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці надаються окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, за Списком виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я (далі — Список).

Читайте також: Щорічна відпустка після додаткової: як оформлювати й обчислювати середню зарплату

Згідно з розділом XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку прибиральники службових приміщень, зайняті прибиранням загальних убиралень та санвузлів, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.

Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах (стаття 8 Закону № 504).

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

Відповідно до пункту 7 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30 січня 1998 року № 16, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці, у цьому випадку прибиранням загальних убиралень та санвузлів, не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для цих працівників.

Читайте також: Штраф за відсутність графіка відпусток на підприємстві — 8 000 гривень

Джерело: Управління Держпраці


РОЗРОБЛЕННЯ КАДРОВИХ ДОКУМЕНТІВ

Експерти журналу КАДРОВИК.UA допоможуть у складанні різних видів документів, серед яких: накази, заяви, розпорядження, положення, штатний розпис, колективний договір тощо.

  • Індивідуальний підхід.
  • Стислі строки виконання.
  • Доступна ціна.

тел.: 0 (800) 219-977067-317-5886
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Чи має право працівник, щодо якого вчинявся мобінг, на компенсацію
Працівник має право на компенсацію роботодавцем витрат на лікування та моральної шкоди, якщо факт мобінгу підтверджено судовим рішенням, що набрало ...
Роботодавцям нагадали про заборону дискримінації ВІЛ-інфікованих працівників
Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом вперше відзначався 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я після того, як ...
Наслідки мобінгу для роботодавця та працівників
Систематичні (повторювані) тривалі умисні дії або бездіяльність роботодавця, окремих працівників або групи працівників трудового колективу, які спрямовані на приниження честі ...