Надайте, будь ласка, посилання на статтю закону, що стосується лікарняних на самоізоляції?

Дата публікації: 26.03.2020

Запитання: Надайте, будь ласка, посилання на статтю закону, що стосується лікарняних на самоізоляції?
Роз’яснення: Карантин, накладений органами санітарно-епідеміологічної служби, відносять до страхових випадків, у разі настання яких надають допомогу по тимчасовій непрацездатності (п. 5 ст. 22 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV, далі — Закон № 1105). А якщо тимчасова непрацездатність застрахованої особи викликана таким карантином, тоді допомогу по тимчасовій непрацездатності надають з першого дня за весь час відсутності на роботі з цієї причини (ч. 7 ст. 22 Закону № 1105).


УВАГА! Усі без винятку передплатники журналу КАДРОВИК.UA мають змогу користуватися безкоштовним телефонним сервісом «Гаряча лінія», де в режимі діалогу з 9:00 до 13:00 консультує експерт з кадрових питань Галина Панасівна Білоткач, яка має досвід практичної кадрової роботи понад 40 років та є незмінним експертом видання близько 10 років.

У кожному випуску журналу КАДРОВИК.UA або в електронній версії «КАДРОВИК.UA» Живому журналі Ви знайдете номер телефону «Гарячої лінії», а також Ваш персональний код для «Гарячої лінії», назвавши який зможете отримати безлімітну можливість консультації з експертом.