НАДС виклало алгоритм накладання дисциплінарного стягнення на держслужбовця, який перебуває у відпустці чи на «лікарняному»


Рішення про накладення на держслужбовця дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймає суб’єкт призначення протягом 10 календарних днів з дня отримання подання дисциплінарної комісії у держоргані. Рішення оформлюють відповідним актом суб’єкта призначення. Відповідний порядок містить ст. 77 Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року № 889-VIII (далі — Закон № 889).

Проте дисциплінарне стягнення не можуть застосувати під час відсутності держслужбовця на службі у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, під час перебування його у відпустці або у відрядженні (ч. 4 ст. 74 Закону № 889). До того ж перед тим, як накласти дисциплінарне стягнення, суб’єкт призначення повинен отримати від держслужбовця письмове пояснення (ч. 1 ст. 75 Закону № 889).

Тому рішення щодо дисциплінарного стягнення чи закриття дисциплінарного провадження приймає суб’єктом призначення впродовж 10 календарних днів, наприклад, шляхом проставлення резолюції суб’єкта призначення на поданні дисциплінарної комісії.

Оформлюють відповідне рішення (видають наказу або розпорядження) щодо держслужбовця, відносно якого ініційовано дисциплінарне провадження, після закінчення періоду його тимчасової непрацездатності, часу перебування у відпустці або у відрядженні.

Джерело: лист НАДС від 23 липня 2020 року № 103-р/з

Матеріали до теми


Безвісті зниклий мобілізований працівник та виплата середнього заробітку
Відповідно до статті 119 Кодексу законів про працю України, на час виконання державних або громадських обов’язків, якщо за чинним законодавством ...