Передплати журнал

Навчання працівників підприємств, які забезпечують проходження опалювального сезону


Напередодні початку опалювального сезону особи, які працюють на підприємствах, що забезпечують надійне й безаварійне проходження опалювального сезону, зобов’язані пройти спеціальне навчання з питань охорони праці.

Згідно з Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці спеціальне навчання — щорічне вивчення працівниками, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки або там, де є потреба у професійному доборі, вимог відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Посадові особи й інші працівники, безпосередньо зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, проходять спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Спеціальне навчання з питань охорони праці може проводитись як безпосередньо на підприємстві, так й у відповідних навчальних центрах.

У разі здійснення професійної підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації безпосередньо на підприємстві спеціальне навчання з питань охорони праці є складовою зазначеної професійної підготовки.

Спеціальне навчання з питань охорони праці проводиться роботодавцем на підприємстві за навчальними планами й програмами, які розробляються з урахуванням конкретних видів робіт, виробничих умов, функціональних обов’язків працівників і затверджуються наказом (розпорядженням) роботодавця.

Перевірку знань із питань охорони праці після проведення спеціального навчання здійснює:

  • комісія підприємства (якщо навчання проводилося безпосередньо на підприємстві);
  • комісія відповідного територіального органу Держпраці (якщо навчання проводилось у навчальному центрі).

До складу комісії можуть залучатися особи, які пройшли навчання та перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

Джерело: Управління Держпраці у Чернівецькій області

ТОП-30 відповідей на запитання кадровиків у воєнний час

Матеріали до теми


Нова постанова Кабміну щодо спеціального моніторингу погашення заборгованості з виплати зарплати
Кабінет Міністрів України затвердив постанову від 16 вересня 2022 року № 1037 «Про запровадження спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами та ...
Новий законопроєкт щодо тимчасової непрацездатності: які зміни передбачено
У Верховній Раді України 12 вересня 2022 року зареєстровано законопроєкт № 8017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України ...