...
Реєструйся

Несвоєчасно сплачений ЄСВ: штрафні санкції для роботодавця


Частиною 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI (далі — Закон № 2464) встановлено, що страхувальники — роботодавці зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі — єдиний внесок), нарахований за відповідний базовий звітний період не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, яким є календарний місяць.

Гірничі підприємства зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

У разі, коли останній день строку сплати єдиного внеску припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем таких строків сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним, святковим або неробочим днем (п. 11 розділу IV «Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20 квітня 2015 року № 449).

Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (частина 12 статті 9 Закону № 2464).

До роботодавців згідно із статтею 25 Закону № 2464 застосовуються штрафні санкції за несплату, неповну сплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску, а саме:

  • одночасно з видачею сум виплат, на які нараховується єдиний внесок (авансових платежів) — у розмірі 10 % таких несплачених або несвоєчасно сплачених сум;
  • у розмірі 20 % несплачених або несвоєчасно сплачених сум єдиного внеску.

Суми єдиного внеску, своєчасно не нараховані та/або не сплачені у строки, встановлені Законом № 2464, є недоїмкою (п. 6 частини першої ст. 1 Закону № 2464).

На суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 % суми недоплати за кожний день прострочення (частина 10 ст. 25 Закону № 2464).
 

Матеріали до теми


Відповідь ПФУ на запит редакції щодо відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею 3-х років та страхового стажу
Нещодавно головна редакторка журналу «КАДРОВИК.UA» звернулася із запитом до Пенсійного фонду України (ПФУ) щодо надання детальних роз’яснень про те, чи ...
Відпустка перервалась через лікарняний: як це впливає на зарплату і страхові виплати
Якщо працівник захворів під час щорічної відпустки, він все одно має право на отримання лікарняних. Такі виплати починаються з шостого ...
Гіг-спеціалісти й добровільно застраховані: Мінсоцполітики пропонує нові правила для страхових виплат
До 23 квітня 2025 року триває громадське обговорення проєкту постанови Кабінету Міністрів щодо змін у сфері загальнообов’язкового державного соціального страхування. ...