Передплати журнал

Новий Закон щодо працевлаштування іноземців в Україні й українців — за кордоном


21 вересня Верховна Рада України (далі — ВРУ) прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном» (проєкт № 5795).

Прийнятим Законом удосконалюються процедури щодо підстави видачі, відмови у видачі або продовження дії дозволів на застосування праці іноземців й осіб без громадянства. Також спрощено механізм застосування українськими роботодавцями праці іноземців і створено правове підґрунтя для застосування праці іноземців й осіб без громадянства, які перебувають в Україні для навчання в закладах освіти України.

Окрім цього, ВРУ забезпечила рівні умови праці для громадян України й інших держав на території нашої країни.

Відтепер надання послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюватиметься після укладення договору про надання послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном між громадянином і суб’єктом господарювання.

Суб’єкт господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, зобов’язаний безоплатно надавати громадянам України інформацію та консультації щодо переваг легального працевлаштування за кордоном, про характер майбутньої роботи, умови й розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування, наявність міжнародних договорів у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою працевлаштування.

При цьому посереднику у працевлаштуванні за кордоном забороняється отримувати від громадян, яким надано зазначені послуги, гонорари, комісійні й інші винагороди. Оплата послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюється роботодавцем, в інтересах якого в Україні здійснюється пошук кваліфікованих кадрів.

Важливими в умовах воєнного стану є такі положення прийнятого акта:

  • державний захист від проникнення злочинців і злочинних угрупувань на територію України під приводом працевлаштування, зокрема, з території росії та білорусії.
  • видача та продовження дії дозволу на застосування праці громадян російської федерації, республіки білорусь, а також інших держав, визнаних такими, що становлять загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності й демократичному конституційному ладу та іншим національним інтересам України, здійснюється за погодженням із регіональними органами Служби безпеки України.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

Матеріали до теми


Активність під час пошуку роботи: що варто й не варто робити, щоб зацікавити роботодавця
Роботодавці цінують ініціативних співробітників, але чи так само гарно вони ставляться до тих, хто проявляє ініціативу під час пошуку роботи ...
Кабмін затвердив перелік робіт, які не потребують наявності в особи професійної або часткової професійної кваліфікації
Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 25 листопада 2022 року № 1316 «Про затвердження переліку робіт, які не потребують наявності ...