...
Реєструйся

Новий Закон щодо працевлаштування іноземців в Україні й українців — за кордоном


21 вересня Верховна Рада України (далі — ВРУ) прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні і надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном» (проєкт № 5795).

Прийнятим Законом удосконалюються процедури щодо підстави видачі, відмови у видачі або продовження дії дозволів на застосування праці іноземців й осіб без громадянства. Також спрощено механізм застосування українськими роботодавцями праці іноземців і створено правове підґрунтя для застосування праці іноземців й осіб без громадянства, які перебувають в Україні для навчання в закладах освіти України.

Окрім цього, ВРУ забезпечила рівні умови праці для громадян України й інших держав на території нашої країни.

Відтепер надання послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюватиметься після укладення договору про надання послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном між громадянином і суб’єктом господарювання.

Суб’єкт господарювання, який надає послуги з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, зобов’язаний безоплатно надавати громадянам України інформацію та консультації щодо переваг легального працевлаштування за кордоном, про характер майбутньої роботи, умови й розмір оплати праці, умови проживання в державі перебування, наявність міжнародних договорів у сфері працевлаштування та соціального забезпечення, укладених між Україною та державою працевлаштування.

При цьому посереднику у працевлаштуванні за кордоном забороняється отримувати від громадян, яким надано зазначені послуги, гонорари, комісійні й інші винагороди. Оплата послуг із посередництва у працевлаштуванні за кордоном здійснюється роботодавцем, в інтересах якого в Україні здійснюється пошук кваліфікованих кадрів.

Важливими в умовах воєнного стану є такі положення прийнятого акта:

  • державний захист від проникнення злочинців і злочинних угрупувань на територію України під приводом працевлаштування, зокрема, з території росії та білорусії.
  • видача та продовження дії дозволу на застосування праці громадян російської федерації, республіки білорусь, а також інших держав, визнаних такими, що становлять загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності й демократичному конституційному ладу та іншим національним інтересам України, здійснюється за погодженням із регіональними органами Служби безпеки України.

Джерело: ЛІГА:ЗАКОН Бізнес

Матеріали до теми


Дефіцит кадрів впливає на розвиток бізнесу не менше, ніж дефіцит електроенергії
В Україні дефіцит кадрів уже досяг історичного рівня. Кількість відкритих вакансій, розміщених на кадрових порталах, сягнула рекордної позначки. Пропозицій про ...
Захист здоров’я та життя працівника на роботі: нові законопроєкти у соціальній сфері
Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав два законопроєкти (за реєстр. №10147 та за реєстр. №10148) у ...