...
Реєструйся

Облік та компенсація роботи у вихідний день


Відповідно до статті 72 Кодексу законів про працю України робота у вихідний день може компенсуватися, за згодою сторін, наданням іншого дня відпочинку або у грошовій формі у подвійному розмірі.

Спосіб компенсації працівнику роботи у вихідні дні (надання інших вихідних днів чи підвищеної оплати) визначається за згодою сторін трудового договору, про що в наказі про залучення працівника до роботи у зазначені дні роботодавцем має бути прямо обумовлено про конкретний спосіб компенсації працівникові роботи у такі дні.

Експрес-курс «Облікові документи кадрової служби та порядок їх ведення»
0 (800) 219-977 • E-mail: podpiska@mediapro.com.ua

При цьому порядок обліку робочого часу працівників визначено наказом Державного комітету статистики України від 5 грудня 2008 року № 489 «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці».

Відмітки у табелі про причини неявок на роботу чи про фактично відпрацьований час, про роботу у вихідний робляться на підставі документів, оформлених належним чином. Так, на підставі наказу про надання працівникові іншого дня відпочинку за роботу у вихідний день у табелі можна зробити відмітку «ІН» — інший невідпрацьований час, передбачений законодавством. Тобто цей день не оплачується, а за роботу у вихідний день проставляються фактично відпрацьовані години, які оплачуються в одинарному розмірі.

Зразки документів • Посадові інструкції • Робочі інструкції
Для довідок: 0 (800) 219-977

Щодо норми тривалості робочого часу, то в Мінекономіки повідомляють, що загальна норма тривалості робочого часу залишається незмінною, незалежно від того, на який місяць припадає день відпочинку. Змінюватися можуть лише графік роботи окремого працівника та розрахунок його заробітної плати.

Джерело: КАДРИ.UA

Кадровий форум «Зміни трудового законодавства та військового обліку — 2024. Що врахувати в роботі на 2025?»

Матеріали до теми


Повітряна тривога під час роботи: як підприємству діяти законно та без ризику штрафів
В умовах воєнного стану роботодавці зіштовхуються з новими викликами, зокрема — організацією роботи під час повітряної тривоги. Від правильності дій ...
Затримка зарплати понад місяць: роботодавці звітуватимуть про борги — нова законодавча ініціатива
Міністерство економіки України оприлюднило для громадського обговорення проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інформування про ...