...
Реєструйся

Обмеження для сумісників у виплатах: що дозволяє законодавство


Згідно зі статтею 16 Кодексу законів про працю України роботодавець може включати до колективного договору, окремого нормативного акта або трудового договору положення, що встановлюють певні обмеження чи заохочення для сумісників, які відрізняються від умов працівників за основним місцем роботи.

Радимо придбати спецвипуск № 02/2024 «Суміщення та інші види додаткових робіт» — актуальне й унікальне тематичне видання від експертів журналу «КАДРОВИК.UA»

Важливо, щоб такі положення не погіршували становище працівників у порівнянні із законодавчо гарантованими нормами. Наприклад, сумісники мають право на всі виплати, передбачені законом, проте роботодавець може обмежити додаткові виплати, які надаються за власним рішенням.

Роботодавцям варто враховувати, що умови колективних договорів, які суперечать чинному законодавству або погіршують права працівників, вважаються недійсними.

Джерело: Південне міжрегіональне управління Держпраці

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Сумісникам згодом повернуть право на оплату тимчасової непрацездатності
Питання оплати листків непрацездатності для працівників, які працюють за сумісництвом, зазнало значних змін протягом останніх років. З 1 січня 2023 ...
Суміщення та сумісництво: що потрібно знати публічним службовцям
Національне агентство з питань запобігання корупції роз’яснило публічним службовцям питання щодо суміщення та сумісництва. Публічна служба передбачає низку обмежень, зокрема ...