Реєструйся

Оформлення пенсії за кордоном через ПФУ: покрокова інструкція


Українці, які виїхали за кордон і досягли там пенсійного віку, можуть оформити пенсію дистанційно за допомогою вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України (далі — ПФУ).

Як це зробити?

Потрібно зайти на вебпортал електронних послуг ПФУ й вибрати вкладку «Заява про призначення пенсії». Ознайомитися з інформацію на екрані, перейти за посиланням «Вхід».

Увійти до особистого кабінету можна за допомогою кваліфікованого електронного підпису (далі — КЕП), після чого виконати такі кроки:

1 крок: у розділі «Щодо пенсійного забезпечення» виберіть вкладку «Заява на призначення пенсії». Погодьтеся на дистанційне інформування, вибравши спосіб отримання повідомлень про оброблення заяви. Далі виберіть «Продовжити» й вид пенсії, наприклад «Пенсія за віком».

2 крок: заповніть анкету й надайте згоду на передавання й оброблення своїх персональних даних.

3 крок: прикріпіть скан-копії документів, перелік яких буде наведений перед формуванням заяви.

Після цих етапів на екрані з’явиться повна форма заяви про призначення пенсії. У разі потреби внесені до заяви дані можна відредагувати. Завершення всіх операцій — заява підписується за допомогою КЕП і відправляється до ПФУ натисканням кнопки «Підписати та відправити до ПФУ».

Про стан оброблення заяви й ухвалене рішення щодо призначення пенсії Фонд повідомить вас тим способом, який ви вибрали.

Також ви можете ознайомитися зі статтею «Порядок підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки: про головне».

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Матеріали до теми


У 2023 році не провадитиметься підвищення мінімального розміру пенсії
Перерахунок пенсій пенсіонерам, які працюють, що після призначення (перерахунку) пенсій продовжували працювати та набули не менше 24 місяців страхового стажу, ...
Довідка про зарплату за період до 1 липня 2000 року при призначенні пенсії: обов’язковий документ чи ні
Відповідно до Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» при обчисленні пенсії враховується ...