Передплати журнал

Оформлення співробітника, який вступив до тероборони


Сили територіальної оборони Збройних Сил України – це окремий рід сил Збройних Сил України, на який покладаються організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони. Це визначено в п. 15 ч. 1 ст. 1 Закону України від 16 липня 2021 року № 1702-IX «Про основи національного спротиву» (далі — Закон № 1702).

Також у ч. 1 ст. 9 Закону № 1702 зазначено, що комплектування Сил територіальної оборони ЗСУ здійснюють:

  • у мирний час – військовослужбовцями за контрактом і за призовом – особами офіцерського складу;
  • в особливий період – військовослужбовцями за контрактом, за призовом – особами офіцерського складу та територіальним резервом.

Призов, тобто залучення осіб до виконання завдань Сил територіальної оборони ЗСУ у зв’язку з мобілізацією, не передбачає надсилання повісток. Виклик здійснюють шляхом інформування в телефонному режимі безпосередньо військовозобов’язаного відповідним районним (міським) територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

На підставі цього працівник, якого викликали до Сил територіальної оборони ЗСУ, має повідомити свого керівника. Якщо є можливість, то він може написати заяву про увільнення від роботи у зв’язку з вибуттям у військову частину. На думку автора, якщо такої можливості в працівника немає через різні об’єктивні причини, він може надіслати повідомлення в електронній формі поштою або в месенджері.

Керівник підприємства (установи, організації) на підставі повідомлення чи заяви працівника видає наказ про увільнення працівника від роботи у зв’язку з призовом на військову службу у зв’язку з мобілізацією з дня відсутності на роботі зі збереженням місця роботи та середнього заробітку. Цей наказ потрібен для забезпечення гарантій, передбачених у ч. 3 ст. 119 КЗпП:

«За працівниками, призваними на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом, у тому числі шляхом укладення нового контракту на проходження військової служби, під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення зберігаються місце роботи, посада і середній заробіток на підприємстві, в установі, організації, фермерському господарстві, сільськогосподарському виробничому кооперативі незалежно від підпорядкування та форми власності і у фізичних осіб – підприємців, у яких вони працювали на час призову».

Відсутність працівника за період виконання ним завдань у Силах територіальної оборони ЗСУ відображають у табелі обліку робочого часу позначенням “ІН” (чи “22”) ─ як інший невідпрацьований час, передбачений законодавством (виконання державних і громадських обов’язків, допризовна підготовка, військові збори тощо).

Автор: Інна Журавська

Джерело: Інтербух

Матеріали до теми


Компенсація витрат у розмірі ЄСВ: хто може претендувати
Претендувати на виплату компенсації витрат у розмірі єдиного соціального внеску (далі — ЄСВ) можуть: Суб’єкти малого підприємництва, що ведуть діяльність ...