Реєструйся

Оформлення трудових відносин з особами, що працюють у пунктах незламності


Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України у листі від 10 січня 2023 року № 266/27/10-23 надало роз’яснення щодо оформлення трудових відносин з особами, що перебуватимуть на чергуванні в пунктах незламності.

Питання щодо розгортання та діяльності пунктів незламності врегульовано Порядком організації та функціонування пунктів незламності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2022 року № 1401 (далі — Порядок № 1401).

Організація та функціонування пунктів незламності ініціюється органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання державної та приватної форми власності (за згодою) з урахуванням наявного ресурсу.

Відповідно до пунктів 7 і 9 Порядку № 1401, стаціонарні пункти незламності розгортаються у приміщеннях об’єктів державної та комунальної власності, а також приватної власності — за ініціативою власника або орендаря такого приміщення. Розгортання та функціонування стаціонарних та мобільних пунктів незламності здійснюється за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів, коштів суб’єктів господарювання державної форми власності, а також інших не заборонених законодавством джерел.

Вебінар «Трудовий договір vs цивільно-правовий договір»
Формат: запис • Дата проведення: 26 вересня 2022 року

Згідно із пунктом 2 додатка 1 до Порядку № 1401, організовується цілодобове чергування за функціонуванням пункту незламності, в яке входить:

– обслуговування устаткування (засобів автономної генерації електроенергії, автономного освітлення та опалення, доступу до Інтернету тощо) для забезпечення функціонування та безперервної роботи пункту незламності;

– здійснення контролю за дотриманням правил пожежної безпеки та санітарно-гігієнічних норм у пункті незламності;

– організація санітарної обробки приміщень, поповнення обсягів питної води та продуктів харчування;

– збереження майна та обладнання;

– ведення обліку відвідувачів пункту незламності шляхом заповнення журналу в довільній формі;

– взаємодія з екстреними службами;

– інформування відвідувачів щодо місць розміщення найближчих пунктів незламності, укриттів, а також закладів охорони здоров’я.

За рішенням відповідних суб’єктів, передбачених пунктом 4 Порядку № 1401, до чергування (роботи) на пунктах незламності можуть залучатися медичні працівники, психологи, соціальні працівники, громадські організації та волонтери (п. 6 додатка 1 до Порядку № 1401).

ЗАПИС вебінару «СПРОЩЕНИЙ РЕЖИМ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ»
Усі вебінариІндивідуальні кадрові консультації • podpiska@mediapro.com.ua

Враховуючи зазначене, стосовно оформлення відносин з особами, що перебуватимуть на чергуванні в таких пунктах, Мінгромад пропонує звертатися до відповідного суб’єкта, який безпосередньо організовує такий пункт.

Принагідно міністерство інформує, що при оформленні працівників за сумісництвом або суміщенням з іншими видами діяльності слід врахувати обмеження, встановлені для посадових осіб місцевого самоврядування, визначені статтями 25 та 27 Закону України від 14 жовтня 2014 року № 1700-VII «Про запобігання корупції».

Також у пунктах незламності можуть працювати волонтери, які повинні узгодити з роботодавцем питання щодо особливостей та специфіки такої роботи, його відносин з роботодавцем, в межах чинного законодавства. Зокрема, постановою від 05 серпня 2015 року № 556 затверджено Порядок надання волонтерської допомоги за окремими напрямами волонтерської діяльності.

Алла Король

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA


Посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей»:

  • робочий час і час відпочинку: запровадження та оплата роботи працівників;
  • щорічні відпустки в період дії воєнного стану;
  • відпустка без збереження заробітної плати під час воєнного стану;
  • призупинення дії трудового договору: умови й оформлення;
  • звільнення працівників: зміни законодавства;
  • зміни в гарантіях мобілізованих працівників тощо.

0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

 

Матеріали до теми