Статтею 11 Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення» (далі — Закон № 5067) забороняється в оголошеннях (рекламі) про вакансії зазначати вимоги щодо раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, гендерної ідентичності, сексуальної орієнтації, етнічного, соціального та іноземного походження, віку, стану здоров’я, інвалідності, підозри чи наявності захворювання на ВІЛ/СНІД, сімейного та майнового стану, сімейних обов’язків, місця проживання, членства у професійній спілці чи іншому громадському об’єднанні, участі у страйку, звернення або наміру звернення до суду чи інших органів за захистом своїх прав або надання підтримки іншим працівникам у захисті їхніх прав, за мовними або іншими ознаками, не пов’язаними з характером роботи або умовами її виконання.
Вимоги до оголошення про вакансію та законні підстави для відмови у прийнятті на роботу: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»
Водночас заборонено пропонувати роботу лише жінкам або лише чоловікам (за винятком специфічної роботи, яка може виконуватися виключно особами певної статі).
Натомість нерідко в оголошеннях про вакансії прямо чи опосередковано вказується бажана стать працівника, бажаний сімейний стан, стан здоров’я тощо.
Держпраці нагадує про неухильне виконання вимог статті 11 Закону № 5067. У разі порушення вимог цієї статті роботодавець нестиме відповідальність згідно із законодавством.
«Менеджер з розвитку комерційної діяльності»: чи доречна назва посади? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»
Обмеження щодо змісту оголошень (реклами) про вакансії (прийом на роботу) та відповідальність за порушення встановленого порядку їх розповсюдження регулюються Законом України від 3 липня 1996 року № 270/96-ВР «Про рекламу».
Джерело: журнал «КАДРОВИК.UA»