Реєструйся

Оновлений порядок надання страхових виплат і послуг внутрішньо переміщеним особам


Внутрішньо переміщені особи, які отримали травми на виробництві (професійні захворювання), починаючи з 28 грудня 2018 року забезпечуватимуться страховими виплатами і фінансуванням медико-соціальних послуг, які проводяться Фондом соціального страхування України, за новим порядком затвердженим постановою правління ФССУ від 12 грудня 2018 року.

Оновлений порядок вдосконалив механізм надання особам, які були вимушені покинути тимчасово окуповану територію, щомісячних і одноразових страхових виплат, а також фінансування витрат на медичну і соціальну допомогу.

Зокрема, врегульовано питання надання допомоги по тимчасовій непрацездатності, яка настала внаслідок нещасного випадку на виробництві.

У разі, якщо внутрішньо переміщена особа не змогла реалізувати своє право на отримання допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання через страхувальника, який не перемістився на територію, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, або страхувальника, який після переміщення не виконує свої функції в повному обсязі, вона може звернутися за призначенням такої допомоги до робочого органу виконавчої дирекції Фонду або його відділення за місцем фактичного проживання (перебування).

Робочі органи виконавчої дирекції Фонду при наявності оригіналу листка непрацездатності зможуть профінансувати допомогу по тимчасовій втраті працездатності безпосередньо потерпілим на виробництві, які перемістились на підконтрольну українській владі територію.

Крім того, у разі виїзду внутрішньо переміщеної особи на постійне місце проживання за межі України, страхові виплати проводяться робочим органом або його відділенням, яке здійснювало виплати на дату виїзду, в порядку, передбаченому міжнародними договорами та Порядком здійснення страхових виплат, призначених у зв’язку з нещасним випадком на виробництві та професійним захворюванням, які спричинили втрату працездатності, особам, що виїхали за межі України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2001 № 998.

Призначення, продовження (відновлення) та припинення страхових виплат внутрішньо переміщеним особам здійснюється на підставі рішення комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, утворених районними державними адміністраціями, виконавчими органами міських, районних у містах рад.

Страхові виплати внутрішньо переміщеним особам призначаються робочим органом виконавчої дирекції Фонду або його відділенням за місцем фактичного проживання (перебування) за наявності документів, передбачених загальним порядком призначення, перерахування та проведення страхових виплат, та копії довідки про взяття на облік і рішення Комісії.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації

Матеріали до теми


Держава фінансуватиме громадські об’єднання, що надаватимуть соціальні послуги особам з інвалідністю
Уряд ухвалив постанову від 27 січня 2023 року № 70 «Деякі питання надання фінансової підтримки громадським об’єднанням осіб з інвалідністю» (далі ...
Дещо про обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності: роз’яснення ПФУ
Ситуація Чи виключаються із розрахункового періоду, за який визначається середньоденна заробітна плата працівника для обчислення йому допомоги по тимчасовій непрацездатності, ...
Верховний Суд дійшов висновку, що листки непрацездатності від лікарів – ФОПів підтверджують право на виплату
КАС ВС висловив позицію щодо виплати допомоги за листком непрацездатності, виданим лікарем, що провадить медичну практику як ФОП. Йдеться про постанову Верховного Суду від ...