На порталі Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні оприлюднено проєкт Трудового кодексу України, доопрацьований Міністерством економіки. Чинний Кодекс законів про працю від 10 грудня 1971 року № 322-VIII (КЗпП) — наразі це суміш правових норм, прийнятих за різних історичних та економічних умов, більшість з яких є застарілими і не можуть систематизувати й актуалізувати сучасні трудові відносини.
У пояснювальній записці до документа зазначено, що він має на меті дерадянізацію законодавства про працю, створення рівних правил на ринку праці й балансування інтересів працівників і роботодавців, надання стимулів для розвитку соціально відповідального бізнесу та інвестування в національну економіку.
Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua
Окрім того, запропоновано вдосконалення процедури регулювання вирішення колективних трудових спорів та порядку проведення страйку. Нагальною потребою реформи є імплементація до національного законодавства положень міжнародних правових документів, які є обов’язковими для України, а також актів Європейського Союзу.
Нове трудове законодавство надасть змогу роботодавцям легко створювати нові якісні робочі місця, заохочувати кращих працівників та платити вищі зарплати. Спрощення трудового законодавства у сфері найму, зокрема шляхом запровадження широкого спектру трудових договорів, сприятиме легалізації найму працівників та розширенню сфери укладення трудових договорів.
Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ та інші кадрові послуги експертів журналу «КАДРОВИК.UA»
Варто нагадати, що новий Трудовий кодекс містить 6 книг:
- Загальні положення
- Індивідуальні трудові відносини
- Колективні трудові відносини
- Трудові спори
- Безпека та здоров’я працівників
- Нагляд та контроль за дотриманням трудового законодавства
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
Основні принципи розробки проєкту нормативно-правового акта:
збалансування інтересів сторін трудових відносин;
захист та відновлення порушених прав суб’єктів трудових відносин;
стабільність трудових відносин;
розмежування колективно-договірних та індивідуальних відносин;
спрощення процедур укладання та розірвання трудових відносин;
гарантування права на захист працівників від необґрунтованого звільнення;
створення працівникам рівних можливостей для професійного зростання, підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації та ін.
Джерело: СПО об’єднань профспілок