...
Реєструйся

Органи соцзахисту відмовляються допомагати ВПО, у яких пошкоджене житло: чи правильно вони роблять


Проблема: органи соціального захисту відмовляють громадянам у призначенні допомоги на проживання, посилаючись на те, що їхнє житло лише пошкоджене, а не зруйноване.

Це неправомірно!

Законодавство передбачає, що право на виплати щомісячної допомоги на проживання мають усі переселенці, житло яких пошкоджене чи зруйноване внаслідок російської агресії. Вони отримують виплати нарівні з ВПО, які перемістилися з тимчасово окупованих територій чи зон бойових дій.

Для цього необхідно подати документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження / знищення нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією російської федерації.

Це передбачено Порядком надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332.

Тож постанова чітко встановлює, що право на виплати мають усі ВПО, житло яких було пошкоджене. При цьому ступінь пошкодження житла не має значення. Підставою для нарахування виплат є наявність відповідної довідки від місцевої влади.

Тематичні авторські статті. Переглядайте перелік і вибирайте статтю за цим посиланням.

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Матеріали до теми


Мінімальна зарплата в Україні зросте: скільки платитимуть у 2026-2028 роках
Кабінет Міністрів у проєкті Бюджетної декларації на 2026-2028 роки пропонує підвищити розмір мінімальної зарплати, яка зараз заморожена на рівні 8000 ...
Подання повідомлення про виплату коштів застрахованим особам: алгоритм і строки
Після оплати листків непрацездатності роботодавець має протягом місяця подати повідомлення до ПФУ через е-кабінет. Для цього потрібно сформувати повідомлення, перевірити ...