Передплати журнал

Оскарження перевірки сертифікатів вакцинації в громадських місцях: відкрито провадження у справі


Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі щодо оскарження окремих положень постанови від 9 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Прес-служба ОАСК нагадала, що з відповідним позовом до Кабінету Міністрів і Державної казначейської служби звернувся житель Миколаєва.

Позивач, окрім іншого, просить суд скасувати пункт 18 вказаної постанови в частині надання права працівникам Нацполіції, Нацгвардії, посадовим особам, уповноваженим органами місцевого самоврядування, проводити на вулицях, у парках, інших громадських місцях (закладах громадського харчування, розважальних закладах, транспорті) вибіркову перевірку документів, а також документів, що підтверджують вакцинацію від COVID-19, негативний результат тестування або одужання особи від зазначеної хвороби у випадках, коли це є підставою для незастосування обмежувальних протиепідемічних заходів, передбачених для відповідних рівнів епідемічної небезпеки.

Серед інших вимог позову — стягнути з Державної казначейської служби за рахунок бюджетних асигнувань КМУ 1 млн. грн. моральної шкоди на користь позивача.

Суд ухвалив розглядати справу за правилами загального позовного провадження та призначив підготовче засідання на 8 грудня 2021 року.