Передплати журнал

У МОЗ оприлюднили проєкт наказу про нові категорії працівників, що підлягатимуть обов’язковій вакцинації


У Міністерстві охорони здоров’я планують розширити перелік професій для обов’язкової вакцинації, а на тих працівників, які будуть ухилятися або відмовлятися, — чекатиме відсторонення від роботи.

Відповідний проєкт наказу «Про затвердження Змін до Переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням» оприлюднили 11 листопада 2021 року.

Планується, що до держслужбовців, освітян, працівників соціальної сфери та працівників установ та організацій, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави додадуться працівники:

  • закладів охорони здоров’я державної та комунальної форми власності;
  • органів місцевого самоврядування;
  • працівників підприємств, установ і організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад.

У Міністерстві охорони здоров’я планують постійно оновлювати список професій, для яких вакцинація від COVID-19 стане обов’язковою. За словами Головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна списки професій на обов’язкову вакцинацію не залишаться статичними — професії будуть постійно оновлюватися, швидше за все щотижня.

Нагадаємо, що у Міністерстві затвердили форму довідки, яку лікарі видаватимуть пацієнтам, що мають тимчасові або постійні протипоказання до вакцинації проти COVID-19.