...
Реєструйся

Основні вимоги до виконання маркшейдерських робіт


Для маркшейдерського забезпечення робіт гірничі підприємства утворюють маркшейдерську службу, укомплектовану необхідними спеціалістами й робітниками, забезпечену спеціально обладнаними приміщеннями, оснащену інструментами, приладами, матеріалами й засобами оброблення інформації і тиражування маркшейдерських документів.

Маркшейдерська служба гірничого підприємства повинна вести журнал обліку стану маркшейдерської опорної геодезичної мережі в довільній формі й картограму відповідності топографічних планів дійсному стану місцевості.

Усі маркшейдерські роботи треба виконувати під контролем відповідальної особи, на яку покладено обов’язки здійснення контролю за безпечним виконанням робіт, або відповідального працівника за її дорученням. Інструменти й прилади, що використовуються під час виконання вимірювань, досліджують і перевіряють із метою встановлення їхньої придатності для виконання робіт із дотриманням вимог інструкцій з експлуатації інструментів і приладів. Зазначені інструменти й прилади повинні пройти державну метрологічну експертизу.

Контроль за своєчасним виконанням і якістю маркшейдерських робіт покладається на головного (старшого) маркшейдера гірничого підприємства, яке отримало гірничий відвід на користування надрами з відповідною метою в межах визначеної ділянки надр.

Маркшейдерські роботи повинні виконуватися з дотриманням нормативних актів із безпеки топографо-геодезичних робіт, а також нормативних актів із безпеки й охорони праці під час розробки родовищ рудних і нерудних корисних копалин.

Джерело: Управління Держпраці у Житомирській області

Авторський дистанційний курс підвищення кваліфікації кадровиків від Вікторії Ліпчанської. Вищий рівень

Матеріали до теми


Посередникам із працевлаштування за кордоном слід подбати про переліцензування до 14 квітня
Міністерство економіки України нагадало ліцензіатам у сфері посередництва у працевлаштуванні за кордоном, які ще не подали міністерству декларацію щодо ведення ...
Особливості оподаткування військовим збором разової нецільової матеріальної допомоги від роботодавця
Згідно з підпунктом 1.2 пункту 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ), об’єктом оподаткування ...
Мобілізований працівник: алгоритм дій для кадровика (добірка від «КАДРОВИК.UA»)
Перед кадровиками і бухгалтерами постає завдання правильно оформити всі належні документи на мобілізованого працівника та здійснити гарантовані нарахування. Редакція журналу «КАДРОВИК.UA» випустила ...