...
Реєструйся

Особливості оскарження наказу про призупинення дії трудового договору


У Держпраці роз’яснили, що має робити працівник, якщо він не погоджується із наказом про призупинення дії трудового договору. В такому випадку працівник особисто або через профспілку може оскаржити такий наказ до Державної служби України з питань праці або її територіальних органів. У разі відсутності підстав для призупинення дії трудового договору інспектор праці може внести припис про усунення виявлених порушень (за погодженням військової адміністрації). Такий припис є обов’язковим до виконання роботодавцем протягом 14 календарних днів з дня його отримання.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

У разі незгоди працівника (працівників) із наказом (розпорядженням) роботодавця про призупинення дії трудового договору, виданим до набрання чинності Законом України від 1 липня 2022 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин», таким працівником (працівниками) відповідний наказ (розпорядження) може бути оскаржений до Державної служби України з питань праці.

Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці

Вебінар «Все про накази юрособи: видова класифікація, відмінності між наказами з основних і адміністративно-господарських питань, оновлені уніфіковані форми наказів»

Матеріали до теми


Укладення трудового договору: коли це обов’язково?
ДПС нагадує, що трудові відносини роботодавця з найманим працівником необхідно оформити відповідно до законодавства. Часто роботодавці укладають з працівниками цивільно-правові ...
Як оформити призупинення дії трудового договору
Призупинення дії трудового договору оформлюється наказом або розпорядженням роботодавця, в якому зазначаються: причина призупинення, зокрема, неможливість обох сторін виконувати свої ...