Реєструйся

Падіння — поширена травма на виробництві


За видами подій загального травматизму на виробництві протягом 10 місяців 2022 року близько 30 % травмування сталося через падіння (під час пересування, з висоти, у колодязь, ємність, яму тощо).

Падіння на робочому місці буває 2 видів:

1) падіння на одному рівні переміщення — спотикання при нерівній поверхні, прослизання підошви взуття в результаті недостатнього зчеплення з поверхнею;

2) падіння з поточної поверхні на інший рівень — зі сходів, драбин, з рівня виконання робіт на нижні поверхи тощо.

Найчастіше працівники травмуються в осінньо-зимовий період через такі фактори:

 • низька температура повітря, підвищена вологість (дощ, сніг, хуртовина, туман, сильний вітер);
 • слизька поверхня доріг, тротуарів;
 • падіння бурульок, льодових (снігових) наростів, крижаних брил;
 • недостатня освітленість території, робочих місць, проходів і проїздів у темну пору доби тощо.

Які основні заходи для мінімізації ризику травмувань через падіння?

 1. Усі розливи рідин і мокрі поверхні повинні негайно локалізуватися і забиратися. Найнебезпечнішими є залишкова вологість поверхні.
 2. Незахаращеність пішохідних доріжок у виробничому приміщенні й проходах.
 3. Достатня оглядовість при перенесенні вантажів.
 4. Усі проходи, проїзди й доріжки повинні бути достатньо освітлені.
 5. Завжди необхідно носити зручне взуття на неслизькій підошві.
 6. Використання безпечної драбини. Заборонено експлуатувати стільці або столи, а також випадкові поверхні й предмети як опору.
 7. Застосування в небезпечних зонах знаків безпеки згідно з Технічним регламентом знаків безпеки і захисту здоров’я працівників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2009 року № 1262.

В осінньо-зимовий період необхідно забезпечити:

 1. Формування пішохідних доріжок, проїздів і стоянок транспортних засобів на території підприємств, установ, організацій. За наявності снігового покриття своєчасно проводити відповідні роботи (прибирання та посипання речовинами, що виключають ковзання під час ожеледиці). Прибирання територій здійснюють у такій послідовності:
 • спочатку — тротуари, пішохідні доріжки до основних будівель;
 • потім — дворові території.

У випадку ожеледі тротуари й пішохідні доріжки посипають піском. Прибирання, крім снігоочищення під час снігопадів, проводять у ранкові або вечірні години. Якщо льодова плівка зберігається, дію повторюють через 2–3  години.

 1. Очищення покрівлі будівель від снігу — відповідно до Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27 березня 2007 року № 62 (НПАОП 0.00-1.15-07).
 2. Працівників, які працюють на відкритій території, забезпечують ЗІЗ від знижених температур відповідно до вимог ДСТУ EN 342:2017.
 3. Очищати покрівлі можуть особи, які мають відповідну професійну підготовку, пройшли медичний огляд, інструктаж, навчання та перевірку знань із безпеки праці, забезпечені спецзнаряддям і ЗІЗ.

Замовляйте посібник «Все про дії персоналу підприємства під час відключення електроенергії» за ВИГІДНОЮ ціною.

Джерело: Управління Держпраці у Кіровоградській області

Матеріали до теми


Непрацевлаштовані громадяни з малозабезпечених сімей можуть отримати кредит на початок чи розвиток власної справи
З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, для багатьох родин, що втратили житло, роботу, заощадження, критично важливим стало повернення до ...
Про послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам
Розпочалось надання послуги соціального супроводу військовим та їхнім родинам на базі військових частин. Соціальний супровід – це можливість отримати допомогу ...
Порядок проведення роботодавцем перерахунку сум нарахованих доходів та утриманого ПДФО
Згідно з підпунктом 169.4.2 пункту 169.4 статті 169 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), роботодавець платника податку на доходи фізичних ...