Передплати журнал

ПДФО, військовий збір та ЄСВ пропонують об’єднати у єдиний податок


У Верховній Раді зареєстровано законопроект від 25 січня 2022 року № 6548 «Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці», який повинен змінити норми ПКУ та інших законодавчих актів щодо зменшення навантаження на фонд оплати праці.

Запропоновано об’єднати ПДФО, військовий збір та ЄСВ у єдиний податок — ПДФО із ставкою податку у розмірі 20 %.

Проте тимчасово до 2026 року ставка ПДФО буде застосовуватись:

— в період з 1 січня 2023 року по 31 грудня 2023 року включно — у розмірі 29 %;

— в період з 1 січня 2024 року по 31 грудня 2024 року включно — у розмірі 26 %;

— в період з 1 січня 2025 року по 31 грудня 2025 року включно — у розмірі 23 %.

Водночас скасовується Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та норми ПКУ щодо військового збору.

Також ініціюють розширення переліку витрат, на які поширять право податкової знижки для платників податків, зокрема для платників податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, або батьків віком понад 80 років.

У разі прийняття такого Закону, він запрацює із 01.01.2023 року.

Уряду, місцевим органам влади, роботодавцям з дня набрання чинності цим Законом запропонують збільшити місячну зарплату працівникам на середню суму місячного ЄСВ, який нараховувався у 2022 році.

Джерело: Бухгалтер.UA

Матеріали до теми


ФССУ повідомляє про збільшення розміру щомісячних компенсацій за здійснення догляду за потерпілими
З 1 жовтня було збільшено мінімальний розмір витрат на здійснення медичного й стороннього догляду за потерпілими на виробництві, які в ...
Додаткова грошова допомога для жителів щойно звільнених територій
З наступного місяця жителі щойно звільнених від окупанта територій отримуватимуть додаткову грошову допомогу в розмірі 2200 грн. Про це повідомила ...