Передплати журнал

Введення в дію системи контролю за змінами до електронних медвисновків відклали до травня


На погодження до СПО профспілок надійшов проект наказу МОЗ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України» щодо впровадження інструменту контролю за внесенням змін до медичних висновків про тимчасову непрацездатність в електронній системі охорони здоров’я», — інформує «Бухгалтер.UA».

У МОЗ вказують, що наказом від 28 вересня 2021 року № 2086 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України» покладено обов’язок на НСЗУ спільно з Директоратом з розвитку цифрових трансформацій в охороні здоров’я МОЗ забезпечити до 1 лютого 2022 року функціональні можливості електронної системи охорони здоров’я щодо інструментів контролю та простежуваності при внесенні змін до медичних висновків про тимчасову непрацездатність, в т. ч. щодо зв’язку нового медичного висновку про тимчасову непрацездатність, створеного з метою внесення змін, з медичним висновком про тимчасову непрацездатність, до якого вносяться зміни.

Проте після більш детального вивчення процесів, виникла необхідність при розробці технічного завдання на закупівлю послуг, врахувати також організацію процесу повернення коштів, виплачених у зв’язку із електронним лікарняним, що видався на підставі помилково сформованого медичного висновку про тимчасову непрацездатність. Розробка та узгодження даного процесу з усіма зацікавленими сторонами вимагала додаткового часу, а отже не могла бути реалізована до 1 лютого 2022 року.

Тому наразі оголошений тендер на закупівлю на розробку вищезазначеного сервісу. З урахуванням вимог технічного завдання, передбачається, що цей сервіс буде запущено до 1 травня 2022 року.

Для цього й розробили відповідний проект наказу МОЗ.

Джерело: Бухгалтер.UA

Матеріали до теми