...
Реєструйся

Пенсія після встановлення інвалідності внаслідок війни


ЗАПИТАННЯ

В період проходження військової служби отримав поранення, внаслідок чого визнаний особою з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи. Після лікування та реабілітації продовжив службу. На яку пенсію я маю право?

 

ВІДПОВІДЬ

Особа, якій встановлено інвалідність, зокрема внаслідок війни, при виконанні умов, визначених законодавством, має право на пенсію.  Умови призначення пенсій по інвалідності військовослужбовцям визначено Законом України від 9 квітня 1992 року № 2262-XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі — Закон № 2262) та Законом України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058).

Право на призначення пенсії по інвалідності на підставі Закону № 1058 залежить від тривалості набутого страхового стажу:

  • на час настання інвалідності

або

  • на день звернення за пенсією залежно від групи інвалідності.

Так, пенсія по  інвалідності ІІІ групи призначається (зокрема при перебуванні на службі) за наявності в особи страхового стажу від 1 до 15 років (необхідна тривалість страхового стажу залежить від віку, в якому встановлено інвалідність).

 

Електронні та паперові трудові книжки: актуальні запитання — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Пенсія по інвалідності відповідно до Закону № 2262 призначається  після звільнення зі служби, на підставі заяви та комплекту документів, які готують уповноважені органи силових міністерств та відомств.

Важливо! Мінімальна пенсійна виплата для осіб з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи (незалежно від закону, згідно з яким її  призначено) не може бути нижче 360 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (ПМ), з 01 грудня 2022 року – 7534,80 грн (2093,00 грн x 360 %, де 2093,00 – ПМ).

У трудовій книжці неправильно зазначено по батькові працівника: як внести виправлення? — читайте в журналі «КАДРОВИК.UA»

Джерело: ПФУ

Праця осіб з інвалідністю. Спецвипуск №3′ 2022

Матеріали до теми


Військовозобов’язаний працівник одружився: повідомляємо ТЦК та СП про зміну облікових даних
ЗАПИТАННЯ Працівник (військовозобов’язаний) одружився 12.10.2024, копію свідоцтва про шлюб надав 29.10.2024. Коли та як потрібно подавати повідомлення про зміну облікових ...
Уряд затвердив зміни для посилення військового обліку та контролю порушників
Кабінет Міністрів України постановою від 22 жовтня 2024 року № 1217 вніс зміни до Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних ...
Чи може уповноважена особа вносити дані про зміни у трудових відносинах?
Авторизуватися у кабінеті страхувальника порталу електронних послуг Пенсійного фонду України (portal.pfu.gov.ua) (далі — вебпортал) зазвичай мають змогу посадові особи (керівник, ...