Передплати журнал

Перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій, розширено


На засіданні Уряду було ухвалено рішення про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення». Унесеними змінами передбачено приведення постанови у відповідність з оновленим законодавством України й забезпечення захисту прав і свобод військовослужбовців і представників інших Сил безпеки та оборони, які брали й беруть участь у захисті України від російського агресора.

Актом визначено процедуру надання та позбавлення статусу учасника бойових дій для осіб, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Завдяки внесеним змінам зазначена категорія осіб матиме змогу користуватися пільгами й гарантіями, визначеними чинним законодавством, зокрема Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Реєструйтеся на вебінар «Зміни у законодавстві щодо ведення військового обліку та бронювання посад у період воєнного стану».

Джерело: Міністерство оборони України

Матеріали до теми


Запроваджено платформу «Національна школа управлінців»
В Україні створено платформу «Національна школа управлінців». Її мета — системне підвищення кваліфікацій керівників закладів дошкільної, загальної середньої, професійної, фахової ...