...
Реєструйся

Перелік осіб, які можуть отримати статус учасника бойових дій, розширено


На засіданні Уряду було ухвалено рішення про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення». Унесеними змінами передбачено приведення постанови у відповідність з оновленим законодавством України й забезпечення захисту прав і свобод військовослужбовців і представників інших Сил безпеки та оборони, які брали й беруть участь у захисті України від російського агресора.

Актом визначено процедуру надання та позбавлення статусу учасника бойових дій для осіб, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України. Завдяки внесеним змінам зазначена категорія осіб матиме змогу користуватися пільгами й гарантіями, визначеними чинним законодавством, зокрема Законом України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Реєструйтеся на вебінар «Зміни у законодавстві щодо ведення військового обліку та бронювання посад у період воєнного стану».

Джерело: Міністерство оборони України

Матеріали до теми


Жінки-медики не зможуть влаштуватися на роботу без військово-облікового документа
Поруч з новими правилами мобілізації запроваджено нову відповідальність за порушення правил військового обліку та мобілізації. Так, за несвоєчасне уточнення облікових ...
Працівник звільнився з військової служби: чи може він при виході на роботу взяти відпустку без збереження заробітної плати?
Відповідно до змін, внесених пунктом 20 частини першої статті 25 Закону України від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР «Про відпустки» (далі ...