...
Реєструйся

Переселенцям стало простіше отримати статус безробітного


27 серпня, Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою вніс зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу.

Зокрема, спрощено процедуру набуття статусу безробітного для громадян України, які переселилися з тимчасово окупованої території. Скорочено перелік документів, необхідних для набуття такого статусу. Крім того, громадяни з Криму звільняються від обов’язку надання довідки про припинення ведення господарства для членів особистих селянських господарств – переселенців. Реєстрація таких безробітних, надання їм соціальних послуг та матеріального забезпечення здійснюватиметься на основі даних Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Безробітним з Криму відтепер також дозволяється не відвідувати центр зайнятості в разі настання надзвичайної ситуації, виникнення якої підтверджуватиметься відповідним органом. До цього вони повинні були відвідувати центри зайнятості не рідше, ніж один раз на 30 днів.

Також внесено зміни до процедури забезпечення соціальних послуг та виплат на випадок безробіття без припинення та поновлення реєстрації для безробітних громадян, які переселилися з території проведення АТО. Відповідно до постанови Кабміну такі особи не знімаються з обліку, надання соцпослуг та виплат їм здійснюється центром зайнятості, до якого вони звертаються за фактичним місцем перебування.

За інформацією Урядового порталу