Передплати журнал

Перешкоджання роботі інспектора з праці загрожує штрафом підприємствам


Під час роз’яснювальних заходів в одному із кіосків з реалізації випічки у Кропивницькому двоє працівників відмовились повідомляти будь-яку інформацію про своє працевлаштування інспекторам Управління. Фахівці з’ясували, що подібний заклад знаходиться в іншому мікрорайоні міста і яке товариство здійснює діяльність в даних кіосках, щоб провести захід контролю.

Інспектори праці виявили, що за місцем діяльності товариства у двох кіосках виконували роботу 2 пекарі та 3 продавці. За інформацією Пенсійного фонду у товаристві не укладено жодного трудового договору за останні 2 роки. У визначений термін директор цього товариства на вимогу інспекторів не надав необхідних документів: накази на прийняття найманих працівників, копії паспортів, трудові договори, повідомлення до податкової служби про прийняття на роботу тощо.

Зауважимо, що відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 823, інспектори праці мають право безперешкодно ознайомлюватись із будь якими книгами, реєстрами та документами, ведення яких передбачено законодавством.

Порядком передбачено, що вимога інспектора праці про надання об’єктом відвідування для ознайомлення документів або їх копій, витягів із документів, пояснень, доступу до всіх видів приміщень організації робочого місця, внесена в межах повноважень, є обов’язковою для виконання.

Створення директором цього товариства перешкод є порушенням статті 259 Кодексу законів про працю України в частині державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

Фахівець Управління Держпраці була позбавлена можливості виконати свої посадові обов’язки та здійснити інспекційне відвідування з питань легалізації трудових відносин.

Крім того, у зазначеного товариства протягом 2 років вже фіксувались порушення стосовно оформлення трудових відносин. Тож підприємство може сплатити штраф за створення перешкод для проведення інспекційного відвідування у розмірі 96 тисяч гривень.

Джерело: за матеріалами Управління Держпраці у Кіровоградській області

Матеріали до теми


Нова постанова Кабміну щодо спеціального моніторингу погашення заборгованості з виплати зарплати
Кабінет Міністрів України затвердив постанову від 16 вересня 2022 року № 1037 «Про запровадження спеціального моніторингу погашення підприємствами, установами та ...
Основні вимоги до виконання маркшейдерських робіт
Для маркшейдерського забезпечення робіт гірничі підприємства утворюють маркшейдерську службу, укомплектовану необхідними спеціалістами й робітниками, забезпечену спеціально обладнаними приміщеннями, оснащену інструментами, ...