...
Реєструйся

Перевірка виплати допомоги по безробіттю


Відповідно до вимог Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення»  Державна служба зайнятості проводить розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення на випадок безробіття.

Підставою для початку розслідування, зокрема, може бути надходження інформації від державних органів, підприємств, установ, організацій чи громадян про обставини, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг безробітній особі, яка відрізняється від поданих нею відомостей, або така інформація розміщена в ЗМІ.

Раніше писали: Мінімальний розмір допомоги по безробіттю буде підвищено

У разі необхідності також можуть здійснюватися виїзні планові та позапланові перевірки страхувальників (роботодавців).

Розслідування здійснюється шляхом звіряння відомостей, поданих особою під час реєстрації, та/або даних, зазначених у документах страхувальника, з базами даних центральних органів виконавчої влади та реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Раніше писали: Хто має право на допомогу по безробіттю?

Служба зайнятості в межах своїх повноважень здійснює верифікацію виплат по безробіттю шляхом порівняння даних про безробітних осіб – отримувачів виплат по безробіттю та інформації суб’єктів надання інформації (дані інших державних органів, які призначають/здійснюють інші соціальні виплати). За результатами такого зіставлення Міністерство фінансів готує Рекомендації, після опрацювання яких центри зайнятості приймають рішення щодо припинення або продовження виплати допомоги по безробіттю.

Раніше писали: Центр зайнятості нагадав про розмір допомоги по безробіттю в 2023 році

Слід зазначити, що при розслідуванні страхових випадків, зокрема, за результатами проведеної Міністерством фінансів верифікації страхових виплат, Державний центр зайнятості керується даними власної електронної бази даних отримувачів допомоги по безробіттю та даними обмінів між окремими суб’єктами інформації. Доступу до електронних баз даних інших суб’єктів надання інформації у Державного центру зайнятості немає.

 

Якщо в результаті такої перевірки буде встановлено факт подання зареєстрованим безробітним неправдивих даних та документів, на підставі яких прийнято рішення про надання йому статусу зареєстрованого безробітного, призначення виплати допомоги по безробіттю, або факт виконання зареєстрованим безробітним оплачуваної роботи (надання послуг), зайняття іншим видом діяльності, згідно із статтею 4 Закону України «Про зайнятість населення», центр зайнятості приймає рішення про припинення реєстрації та повернення незаконно отриманих коштів.

Юрист з кадрових питань і трудового законодавства — online
Унікальна послуга на ринку України!
0 (800) 219-977podpiska@mediapro.com.ua

Звертаємо увагу, що, відповідно до пункту 4 частини другої статті 44 Закону України від 5 липня 2012 року № 5067-VI «Про зайнятість населення», зареєстровані безробітні зобов’язані протягом трьох робочих днів інформувати кар’єрного радника про обставини, які є підставою для припинення реєстрації, визначені частиною першою статті 45 цього Закону.

Згідно з частиною третьою статті 36 Закону України від 2 березня 2000 року № 1533-III «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок невиконання нею своїх обов’язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

Добірка матеріалів «Особова картка й особова справа: інструкція до застосування» 0 (800) 219-977 • podpiska@mediapro.com.ua

Відповідальність за достовірність поданих документів та даних на підставі яких приймається рішення щодо реєстрації безробітного та призначення допомоги по безробіттю, надання соціальних послуг, покладається на зареєстрованого безробітного.

 

Джерело: Державний центр зайнятості


Експрес-курс «Соціальне страхування по тимчасовій непрацездатності»

  • Вичерпно про порядок оформлення «лікарняних»
  • Надаємо готові зразки наказів
  • Гарантуємо письмову консультацію від експерта

тел.: 0 (800) 219-977, (067) 317-58-86
Е-mail: podpiska@mediapro.com.ua

Матеріали до теми


Листування з ДПС у смартфоні: нова послуга через мобільний застосунок
Пресслужба Державної податкової служби України повідомляє: з’явилася можливість Листування з ДПС у смартфоні. Відтепер роботодавці мають можливість надсилати листи та ...
На засіданні Комітету Верховної Ради обговорили законопроєкт про безпеку та здоров’я працівників на роботі
На минулому засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося обговорення проєкту Закону про ...
Відпустка для догляду за дитиною до 3 років: деякі особливості надання
Надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку (далі — відпустка для догляду за дитиною до 3 років) є ...