Реєструйся

Період військової служби не зменшуватиме розмір «лікарняних»


Мінсоцполітики напрацювало проєкт зміни до пункту 3 Порядку обчислення середньої зарплати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2001 року № 1266 (далі — Порядок № 1266). 

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Мета змін — збільшити «лікарняні» («декретні») особам, які повернулися на роботу після проходження військової служби.

Тому пропонується зміна до пункту 3 Порядку № 1266, а саме: доповнити перелік поважних причин, відповідно до яких під час обчислення середньої зарплати для розрахунку страхових виплат календарні дні, не відпрацьовані з цих причин, виключають із розрахункового періоду застрахованої особи, періодом, протягом якого працівник:

  • проходив строкову військову службу;
  • військову службу за призовом осіб офіцерського складу;
  • військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
  • військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період або проходив військову службу за контрактом під час дії особливого періоду на строк до його закінчення або до дня фактичного звільнення, коли за ним не зберігався середній заробіток за такий період і не сплачувався роботодавцем ЄСВ.

Вас може зацікавити:

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Курс «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»

Матеріали до теми


Живий журнал «КАДРОВИК.UA»: анонс червневого номера 2023 року
У свіжому випуску «КАДРОВИК.UA» № 6, 2023 у статтях порушуються актуальні питання про надання відпусток, працевлаштування, оформлення практикантів тощо. Експерти ...
Змінено найменування структурного підрозділу: чи проводиться позачергова атестація
ЗАПИТАННЯ Якщо змінити назву структурного підрозділу підприємства, але умови праці за атестованою раніше посадою залишаються незмінними, чи потрібно проводити переатестацію ...