Реєструйся

Інспектор з праці допоміг одинокій матері змінити графік роботи


СИТУАЦІЯ

Жінка є одинокою матір’ю двох дітей віком 3 і 7 років, що працює прибиральницею виробничих приміщень. Пропрацювавши певний час вона зрозуміла, що не може поєднувати догляд за дітьми з роботою, яка починається о 5 годині ранку. Чи може бути змінено графік роботи жінки з огляду на її ситуацію?

 

РІШЕННЯ

Інспектори з праці радять обговорювати при укладенні трудових договорів з жінками, які мають малолітніх дітей, режими робочого часу та відпочинку.

До інспекції праці звернулася Марина (ім’я змінено), яка просила роз’яснити, як розірвати трудовий договір без відпрацювання двох тижнів через неможливість поєднувати роботу й догляд за дітьми з огляду на графік роботи.

Інспектор з праці ініціював телефонну розмову із роботодавцем Марини, в ході якої, дотримуючись принципів конфіденційності, поцікавився чи працюють на підприємстві одинокі матері, чи обговорюються при укладенні трудових договорів з такими працівниками режими робочого часу та відпочинку, питання відключення електроенергії та як часто залучаються працівники до роботи у нічний час, які заходи вживаються для мінімізації залучення працівників, зокрема жінок з дітьми до роботи у нічний час тощо.

Як з’ясувалося, виробничої необхідності для початку робочого дня Марини о 5 годині ранку немає. Такий графік роботи був встановлений для попередньої працівниці з урахуванням її інтересів і в подальшому не переглядався.

Зразок наказу про встановлення додаткових вихідних за рахунок коштів підприємства
Зразки документів Замовити зразок

Представники роботодавця погодилися обговорити з такими працівниками графіки роботи та внести зміни до трудових договорів.

Через деякий час Марина повідомила інспектору, що роботодавець сам запропонував їй працювати за іншим графіком роботи із початком робочого дня о 9 годині ранку. Звільнятись жінка передумала. 

ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безоплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA» 

Завдяки втручанню інспектора праці одинокій матері вдалося не лише зберегти роботу, а й поєднати її з доглядом за дітьми.

Джерело: Управління Держпраці

Вебінар «Призупинення дії трудових договорів: як треба і не треба робити»

Матеріали до теми


Спрощено проведення позапланових перевірок підприємств за зверненнями фізичних осіб
Кабінет міністрів дозволив позапланові перевірки підприємств за зверненням фізичної особи, яка постраждала від діяльності компаній за умови документального підтвердження шкоди ...
Військовий облік на підприємстві — відповідальність роботодавців
Роботодавці, які у 2023 року найматимуть на роботу працівників, мають обов’язково звертати увагу на наявність військово-облікових документів у майбутнього співробітника. ...
Роботодавців, що отримали компенсацію за працевлаштування ВПО, перевірятимуть: рішення Уряду
Кабінет Міністрів постановою від 6 червня 2023 року № 568 вніс зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату ...