Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування ‒ простий спосіб здійснювати добровільні страхові внески для збільшення власних пенсійних виплат у майбутньому або для адресної підтримки пенсіонерів.
Існують чотири види добровільної сплати коштів:
1. Доплата до мінімального страхового внеску.
Якщо сплачена сума страхового внеску була менша за мінімальну, можна здійснити доплату до мінімального страхового внеску в такий спосіб, щоб загальна сума сплачених коштів за відповідний місяць була не меншою за мінімальний страховий внесок;
ГАРЯЧА ЛІНІЯ — безплатні консультації для передплатників журналу «КАДРОВИК.UA»
2. Добровільна сплата єдиного внеску за поточні періоди.
Суми сплачених страхових внесків зараховуються за місяць, у якому надішли кошти на рахунок Пенсійного фонду України. Цей місяць буде зараховано до страхового стажу та за нього буде враховано заробітну плату – для незастрахованих осіб, а для застрахованих – буде збільшено заробітну плату для обчислення пенсії.
3. Благодійні пожертви на виплату пенсії.
Будь-якою юридичною або фізичною особою, громадянином, який проживає в Україні або за кордоном, може бути сплачена певна сума коштів, яка буде спрямована на пенсійні виплати конкретному пенсіонеру або буде використана як додатковий фінансовий ресурс Фонду.
Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977
4. Добровільна сплата єдиного внеску за попередні періоди.
Для придбання певної кількості страхового стажу, особі необхідно укласти договір щодо добровільної участі у пенсійній системі з Пенсійним фондом України. Особи беруть добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування протягом строку, визначеного в договорі про добровільну участь, але не менше одного року, крім договорів про одноразову сплату.
Відповідно до Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» добровільну участь у пенсійному страхуванні можуть брати, як застраховані, так і не застраховані особи старше 16 років.
Умовами участі є:
– наявність інформації про таких осіб в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування;
– таким особам не призначено пенсію в солідарній системі загальнообов’язкового пенсійного страхування.
Джерело: ПФУ