...
Реєструйся

Підприємство без головбуха: чи може поставити ЕЦП бухгалтер


Фіскали роз’яснили нюанси складання податкових накладних та проставляння в них електронного підпису в разі, коли на підприємстві немає головного бухгалтера.

На дату виникнення податкових зобов’язань платник ПДВ зобов’язаний скласти електронну податкову накладну з електронним цифровим підписом (далі — ЕЦП) уповноваженої особи та зареєструвати її ЄРПН. Про це зазначили податківці Днiпропетровської областi.

Для забезпечення ведення бухобліку підприємство самостійно обирає форму його організації. Наприклад, воно може встановити, що вести бухоблік та складати звітність буде безпосередньо власник або керівник підприємства. Тож якщо на підприємстві немає посади головного бухгалтера, під час складання податкових накладних можливе накладення ЕЦП (кваліфікованого електронного підпису, далі — КЕП) безпосередньо власником або керівником підприємства.

Аби надати право підпису електронних документів особам, яким делеговано право підпису, платник в контролюючий орган направляє повідомлення про надання інформації щодо ЕЦП в електронному вигляді за ідентифікатором форми J(F)1391103.

На сформоване повідомлення першими накладають ЕЦП (КЕП) усіх осіб, почергово включених до повідомлення, після них — ЕЦП (КЕП) підписувача заяви про приєднання до договору про визнання електронних документів (керівника) і останньою – електронна печатка (за наявності).

Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність в електронному документі ЕЦП (КЕП) платника податку.

Тому якщо на підприємстві відсутня посада головного бухгалтера, подають посилені сертифікати відкритих ключів шляхом направлення повідомлення на всіх відповідальних осіб платника податків, які мають право відповідного підпису.
 

Матеріали до теми


Виробнича практика учня: що каже ДПС про повідомлення?
Для проходження виробничої практики слухачами професійно-технічних закладів (далі – ПТНЗ) ці заклади освіти укладають відповідні договори із підприємствами, установами та ...
Використання ШІ та цифрових інструментів в системі управління охороною праці в Україні
В умовах війни українські підприємства змушені адаптуватися до нових реалій, впроваджуючи сучасні інструменти для збереження життя та здоров’я працівників. Від ...
Медичні протипоказання: коли працівник може бути відсторонений без збереження зарплати
Якщо працівник не може виконувати свої обов’язки через стан здоров’я, роботодавець має право відсторонити його від роботи на підставі медичних ...
Комплексні заходи з охорони праці: з чого почати і як не забути головне
Комплексні заходи з охорони праці – це заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, підвищення наявного ...