Початок дії е-лікарняних по вагітності та пологах відтерміновано до 1 жовтня: проєкт наказу


Паперові листки непрацездатності видаватимуть до 1 жовтня.

МОЗ розмістило на сайті Федерації профспілок України проєкт наказу «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України» (далі — проєкт наказу).

Як працювати з е-лікарняними? Міністерство планує внести такі зміни до наказу МОЗ «Деякі питання формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та проведення їхньої перевірки» від 1 червня 2021 року № 1066 (далі — Наказ № 1066):

 • всі медзаклади розпочнуть формувати е-лікарняні по вагітності та полагах й у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, яка виникла внаслідок захворювання на ВІЛ, з 1 жовтня 2021 року; 
 • для всіх паперових листків непрацездатності, виданих до 1 жовтня 2021 року, діятимуть вимоги до цього виду медичних документів; 
 • жінки, які не застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, надаватимуть для призначення допомоги номер запису про сформований медичний висновок про тимчасову непрацездатність з 1 жовтня 2021 року. 

Зазнають змін й інші нормативно-правові акти МОЗ. 

У Порядку реєстрації живонароджених і мертвонароджених, затвердженому наказом МОЗ від 29 березня 2006 року № 176, буде зазначено, що медичне свідоцтво про народження (форма № 103/о) та медичний висновок про народження дитини формуватимуть та видаватимуть протягом доби з народження дитини після її первинного огляду. 

Порядок ведення Реєстру медичних записів, записів про направлення та рецептів в електронній системі охорони здоров’я, затверджений наказом МОЗ від 23 лютого 2020 року № 587, визначатиме процес внесення даних у разі технічних неполадок, а саме: у разі недоступності електронної медичної інформаційної системи або неможливості обміну даними, медичні працівники вноситимуть медичні записи після усунення технічної несправності. 

Відомості з Реєстру медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 18 вересня 2020 року № 2136, надаватимуть за запитом через вебпортал «Дія». У запиті повинні міститись відомості, які будуть достатніми, щоб однозначно ідентифікувати пацієнта та посилання на запис в Реєстрі пацієнтів, зазначений в медичному висновку.

Інформація з Реєстру, яка надаватиметься у відповідь на запит: 

 • номер запису в Реєстрі; 
 • дата формування і реєстрації медичного висновку в Реєстрі; 
 • вид медичного висновку; 
 • строк дії медичного висновку; 
 • відомості, передбачені відповідними порядками формування е-лікарняних.

Запропоновано внести зміни і до Порядку формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність в Реєстрі медичних висновків в електронній системі охорони здоров’я, затвердженого наказом МОЗ від 1 червня 2021 року № 1066 (далі — Порядок № 1066).

Зазнає змін пункт 7 Порядку № 1066 — будуть унормовані дані про медичний висновок особи, які надаватимуть за запитом через портал «Дія»: 

 • номер запису в Реєстрі; 
 • тип медичного висновку;  
 • категорія медичного висновку; 
 • дата та час формування медичного висновку; 
 • відомості про назву суб’єкта господарювання з Реєстру суб’єктів господарювання у сфері охорони здоров’я в електронній системі охорони здоров’я, посилання на запис про який зазначене в медичному висновку; 
 • строк дії медичного висновку — дата початку, дата завершення. 

До 1 жовтня 2021 року листок непрацездатності вважатимуть виданим через 5 днів після дати його закриття. Таку зміну про терміни видачі внесено до Порядку видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затвердженого наказом МОЗ від 17 червня 2021 року № 1234.

Джерело: за матеріалами Федерації профспілок України

Матеріали до теми


ФССУ інформує, що прийом у Марганецькому відділенні тимчасово зупинений
Унаслідок масованого обстрілу реактивними снарядами з тимчасово окупованої території 10 серпня 2022 року було пошкоджено приміщення Марганецького відділення управління виконавчої ...
Щомісячні страхові виплати ФССУ в серпні: яку суму вже перераховано
Щомісячні страхові виплати від Фонду соціального страхування України впродовж серпня вже отримали майже 47 тисяч потерпілих на виробництві й членів ...
Скільки працівників постраждало внаслідок бойових дій: нові дані
З початку війни внаслідок бойових дій на підприємствах України зафіксовано 243 випадки травмування та/або смерті працівників, більшість із яких групові. ...