Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Податкова соціальна пільга на дітей: коли та як застосовувати?

Дата публікації: 27.12.2018

Головне управління ДФС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до п.167.1 ст.167 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) ставка податку на доходи фізичних осіб становить 18 відс. бази оподаткування щодо нарахованих доходів (крім випадків, визначених у п.167.2 – п.167.5 ПКУ), у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Водночас відповідно до пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ будь - який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отриманого від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленого законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2018 році становить 881 гривня (1762 грн х 50 відс.).

У 2018 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, становить 2470 грн. (прожитковий мінімум на працездатну особу у розмірі 1762 грн х 1,4 та заокругленої до найближчих 10 гривень (абз.І пп.169.4.1 ПКУ).

Платник податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 100 відс. суми пільги, яка визначена пп.169.1.1 п.169.1 ст.169 ПКУ, у розрахунку на кожну таку дитину (пп.169.1.2 ПКУ) (наприклад, у сім'ї виховується 3 дітей, тоді розрахунок буде такий: у 2018 році – 2643 грн. (881 грн х 3).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги одному з батьків у випадку та у розмірі, передбаченому пп.169.1.2 п.169.1 ст.169 ПКУ, визначається як добуток суми, визначеної в абз.І пп.169.4.1 п.169.4 ст.169 ПКУ, та відповідної кількості дітей (у 2018 році – 7410 грн. (2470 грн. х 3).

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (пп.169.2.2 п.169.2 ст.169 ПКУ). Скористатися правом на податкову соціальну пільгу може тільки один з батьків, тому у заяві потрібно зазначити, що чоловік (дружина) такого платника податку при одержанні податкової соціальної пільги за місцем роботи не користується правом на збільшення розміру доходу кратно кількості дітей. Податкова соціальна пільга починає застосовуватися з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування пільги та документів, що підтверджують таке право.

Видання для кадровиків Журнали реєстрації