Передплати журнал

Податок на доходи студентів-практикантів


Оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягає будь-який дохід, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду. При цьому, за фактично виконаний обсяг робіт за період виробничого навчання та виробничої практики, підприємство нараховує заробітну плату згідно з установленими системами оплати праці. Нараховані кошти переказуються на рахунок закладу професійної (професійно-технічної) освіти або виплачуються підприємством безпосередньо практикантам не пізніше як п’ять днів після виплати заробітної плати працівникам підприємства.

Зверніть увагу, що 50 % заробітної плати, нарахованої за час виробничого навчання і виробничої практики учням закладів професійної (професійно-технічної) освіти, може бути спрямовано на рахунок закладу освіти для провадження його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи, з яких не більше ніж 15 % коштів може бути спрямовано на преміювання майстрів виробничого навчання, педагогів професійного навчання за безпосередню підготовку учнів, якісну організацію та виконання освітніх програм із виробничого навчання на підприємстві й виробничої практики відповідно до особистого внеску в загальні результати роботи.

Тож при нарахуванні заробітної плати учням (слухачам) закладів професійної (професійно-технічної) освіти, які проходять практику на підприємстві згідно з договором, підприємство, як податковий агент, зобов’язане утримати із суми такого доходу податок на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % і перерахувати його до бюджету в порядку, установленому статтею 168 Податкового кодексу України.

Джерело: Головне управління ДПС у Вінницькій області

Кадровий семінар «Підсумки воєнного року. Перспективи кадровика у 2023 році»

Матеріали до теми


Навчальний онлайн-майданчик «Платформа соціальної освіти»
В Україні створено онлайн-майданчик «Платформа соціальної освіти». Він сприятиме системному навчанню та підвищенню професійної кваліфікації представників органів місцевого самоврядування, надавачів ...
Чому виникають проблеми в роботі вебпорталу електронних послуг ПФУ?
Останнім часом до Пенсійного фонду України (далі — ПФУ / Фонд) надходять повідомлення від користувачів соціальних мереж про проблеми з ...