Передплати журнал

Поновлення на роботі за рішенням суду — судова практика ВС


Для роботодавця виконання рішення суду про поновлення працівника на роботі вважається закінченим з моменту видачі наказу про поновлення та фактичного допуску працівника, поновленого на роботі рішенням суду, до виконання попередніх обов’язків. Водночас працівник повинен бути обізнаним про наявність наказу про його поновлення на роботі і йому мають фактично забезпечити доступ до роботи і можливість виконувати свої обов’язки.

Відповідні тези містить постанова Верховного Суду (колегії суддів Третьої Судової палати Касаційного цивільного суду) від 17 червня 2020 року у справі № 521/1892/18.

Верховний Суд уважає, що суд першої інстанції дійшов до правильного висновку про поновлення позивача на роботі, оскільки не доведено вручення йому наказу про поновлення на роботі і фактично не допущено до роботи.

Апеляційний суд дійшов помилкового висновку, що позивач вже повідомлений судом про поновлення його на роботі рішенням суду та про те, що відсутність позивача на роботі не пов’язана з поважними причинами.