Передплати журнал

Порядок сплати пенсійного збору з послуг мобільного зв’язку зазнав змін


Порядок сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій зазнав змін завдяки постанові Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2022 року № 1129.

Насамперед оновили норми, які визначають особливості сплати пенсійного збору з послуг мобільного зв’язку.

Пенсійний збір із послуг мобільного зв’язку сплачують підприємства, установи й організації, фізичні особи, які користуються послугами мобільного зв’язку й не надають електронних комунікаційних послуг (далі — кінцеві користувачі послуг), а також постачальники електронних комунікаційних послуг, які надають послуги мобільного зв’язку кінцевим користувачам послуг безоплатно.

Він не сплачується кінцевими користувачами послуг у разі відправлення (здійснення) благодійного електронно-комунікаційного повідомлення.

Пенсійний збір не сплачується, якщо ними користуються річкові, морські, повітряні, космічні транспортні засоби, засоби наземного технологічного транспорту (зокрема, таксі), що мають стаціонарно вбудоване обладнання радіозв’язку, радіонавігації та радіоастрономії, яке не може бути відокремлено від таких засобів без утрати його технологічних або експлуатаційних якостей чи характеристик.

Для постачальників електронних комунікаційних послуг оновили форму Звіту про нарахування та сплату збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з послуг мобільного зв’язку.

Окрім того, внесли правки в Порядок, які стосуються звільнення від сплати пенсійного збору при відчуженні легкових автомобілів, оснащених лише електричними двигунами (одним чи декількома).

Головний захід осені для кадровиків! Кадровий семінар «Зміни законодавства — 2022». Реєструйтеся за посиланням.

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Матеріали до теми


Мінцифри запрошує взяти участь в онлайн-конференції про цифрове підприємництво
28 листопада Європейська Комісія проведе онлайн-конференцію, присвячену розвитку стартапів й інноваційного підприємництва під керівництвом жінок. Розвиток жіночого інноваційного підприємництва у ...