Реєструйся

Посівна кампанія: потрібно пришвидшити процедуру бронювання працівників


В Україні стартує посівна кампанія, і цей рік не став винятком, незважаючи на труднощі, з якими стикаються аграрії: скорочення площі, придатної для сівби, подорожчання витратних матеріалів, логістику, тощо.

Водночас найбільший ризик, який наразі вбачають аграрії – загальмований механізм бронювання працівників. Так, він має відбуватися за новою процедурою, але поки вже майже місяць як нічого не відбувається. За інформацією від компаній — членів Європейської Бізнес Асоціації, майже місяця тому компаніями було подано всі необхідні документи на бронювання, проте, на жаль, підтвердження від компетентних органів, в тому числі Генштабу та Мінекономіки поки компаніями так і не було отримано.

Військовий облік: методика ведення. Спецвипуск № 2, 2023
Замовити за вигідною ціною

Асоціація, безумовно, розуміє важливість функціонування військового фронту країни. Але питання посівної, якість та вчасність її проходження є питаннями продовольчої безпеки – не лише України, а й світу.

Крім того, агросектор є найбільшою експортною галуззю України, яка у 2022 році забезпечила понад половину всього експорту, відправивши за кордон продукції на понад 23 млрд дол. валюти, яка заходить в країну, і підтримує стабільність гривні та резерви НБУ.

Звісно, перебіг посівної впливатиме і на майбутнє країни – збереження аграрного потенціалу України, пріоритетність аграрної індустрії для інвестування та перетворення України не лише в житницю, а й в супермаркет світу.

Курс «Військовий облік на підприємстві: документація та взаємодія»
Формат: відеоуроки Для довідок: (063) 590-97-54 

Відповідно, Європейська Бізнес Асоціація звертається із закликом до Першого віце-прем’єр-міністр України – Міністра економіки України Юлії Свириденко, Генерального штабу ЗСУ із закликом пришвидшити розгляд документів у межах нового механізму бронювання працівників, аби не зірвати цьогорічну посівну кампанію та не похитнути подальший потенціал розвитку України в агросекторі.

Журнал обліку результатів перевірки стану військового обліку
Формат (розмір): 210×297 мм • Обсяг: 60 с.

Джерело: EBA

Вебінар «Бронювання працівників у запитаннях і відповідях»

Матеріали до теми


Спрощено проведення позапланових перевірок підприємств за зверненнями фізичних осіб
Кабінет міністрів дозволив позапланові перевірки підприємств за зверненням фізичної особи, яка постраждала від діяльності компаній за умови документального підтвердження шкоди ...
Військовий облік на підприємстві — відповідальність роботодавців
Роботодавці, які у 2023 року найматимуть на роботу працівників, мають обов’язково звертати увагу на наявність військово-облікових документів у майбутнього співробітника. ...
Роботодавців, що отримали компенсацію за працевлаштування ВПО, перевірятимуть: рішення Уряду
Кабінет Міністрів постановою від 6 червня 2023 року № 568 вніс зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату ...