...
Реєструйся

Позбавлення свободи через збройну агресію проти України – новий аргумент для інвалідності


Реформа медико-соціальної експертизи передбачає не лише зміну підходів до встановлення інвалідності, а й справедливе врахування обставин, які суттєво вплинули на стан здоров’я людини. З упровадженням експертних команд оцінювання повсякденного функціонування особи ухвалено рішення про розширення переліку причин, що можуть бути підставою для встановлення інвалідності.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Відтепер причиною інвалідності може бути позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Це означає, що люди, які пережили незаконне утримання, катування або зазнали інших ушкоджень здоров’я внаслідок перебування в полоні, можуть отримати статус інвалідності та відповідну державну підтримку.

Згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування медико-соціальної експертизи та впровадження оцінювання повсякденного функціонування особи» та постановою Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338, ця підстава для встановлення інвалідності поширюється як на цивільних осіб, так і на військовослужбовців.

Плакати та шпаргалки для роботи відповідального за ведення військового обліку на підприємстві
0 (800) 219-977 • info@mediapro.com.ua

Процедура проходження оцінювання для таких осіб містить кілька кроків:

Крок 1. Підтвердження факту позбавлення особистої свободи
Необхідно звернутися до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особистої свободи при Міністерстві розвитку громад та територій України.
У разі позитивного рішення дані про людину вносяться до Єдиного реєстру осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, а також видається відповідний документ.

Крок 2. Оцінювання повсякденного функціонування
Лікуючий лікар або голова військово-лікарської комісії відповідно до визначених Критеріїв формує електронне направлення на оцінювання. Під час розгляду експертна команда оцінює стан здоров’я людини та обмеження щодо життєдіяльності.

Курс «Підвищення кваліфікації з військового обліку»
Формат: відеоуроки • Для довідок: 0 (800) 219-977

Крок 3. Отримання рішення
За результатами оцінювання людина отримує витяг із рішення експертної команди. Якщо встановлено інвалідність, то в рамках цього рішення буде також сформовано рекомендації, які є частиною індивідуальної програми реабілітації (ІПР). У них буде відображена потреба особи в допоміжних засобах реабілітації, медичних виробах та необхідність отримання послуг в інших сферах її життя. Ці рекомендації діють протягом усього строку, на який встановлено інвалідність.

Послуги з військового обліку • Письмові і телефонні КОНСУЛЬТАЦІЇ
Для довідок: 0 (800) 219-977

Після встановлення інвалідності особа може скористатися державними програмами підтримки, зокрема:

  • отримати допоміжні засоби реабілітації (через Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю);
  • оформити пенсію або соціальну допомогу (через Пенсійний фонд України або органи соціального захисту);
  • отримати безоплатне санаторно-курортне лікування, якщо така потреба визначена експертною командою.

Зміни спрямовані на те, щоб забезпечити підтримку осіб, які постраждали від збройної агресії.

Джерело: МОЗ

Пакет для кадровика «Передплата + навчання»

Матеріали до теми


ПФУ готує новий порядок перевірок страхувальників щодо правильності розрахунку та виплати лікарняних
Пенсійний фонд оприлюднив проєкт своєї постанови, відповідно до якої пропонується затвердити Порядок перевірки правильності використання страхувальниками страхових коштів загальнообов’язкового державного ...
Міжнародні стандарти аудиту – українською: затверджено оновлені переклади
Рахункова палата ухвалила рішення щодо використання у своїй діяльності перекладів українською мовою міжнародних стандартів державного зовнішнього аудиту. До переліку документів, ...
У Держпраці нагадали головні ознаки незадекларованої праці
Незадекларована праця – це робота, яка виконується без офіційного оформлення трудових відносин, що порушує трудове законодавство та позбавляє працівника соціального ...
Мін’юст про оскарження рішення адміністративного органу
Рішення, ухвалені адміністративними органами, не завжди відповідають інтересам особи. У таких випадках спірна ситуація вирішується через механізми оскарження – адміністративне ...