Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»

Праця пенсіонерів у виборчих комісіях — субсидії не перешкода

Дата публікації: 28.03.2019

Праця, пов'язана з організацією підготовки та проведення виборів Президента України, осіб, визнаних в установленому законом порядку безробітними, у складі окружних, дільничних виборчих комісій не є підставою для зняття цих осіб з обліку в державній службі зайнятості як таких, що шукають роботу, або для припинення виплати їм допомоги у зв'язку з безробіттям та інших видів соціальної допомоги.

Оплата праці членів виборчих комісій, що є пенсіонерами, не може бути підставою для обмеження розміру отримуваної ними пенсії. Оплата праці членів виборчої комісії, зокрема в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів не може бути підставою для скасування, обмеження або зменшення їм та членам їхніх сімей, котрі проживають разом з ними, будь-яких видів соціальних виплат, пенсій, субсидій та відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг тощо.

На ці норми законодавства звертає увагу ПФУ, відреагувавши на звернення громадянки, яка запитала:

"Я пенсіонерка, отримую субсидію. Зараз працюю членом дільничної виборчої комісії на виборах Президента України. Чи не вплине це на розмір моєї пенсії та субсидії?".

До сукупного доходу для розрахунку житлової субсидії не враховується оплата праці членів виборчих комісій, а також осіб, які залучаються до роботи в комісії, зокрема в день голосування, дні встановлення підсумків голосування та результатів виборів (п. 10 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою КМУ від 21.10.1995 р. № 848).

Членам виборчих комісій протягом усього періоду повноважень виборчої комісії на їх вимогу надається довідка про виконання обов'язків члена виборчої комісії з виборів Президента України для подання на вимогу органів державної служби зайнятості, Пенсійного фонду України.