Передплати журнал

Президент схвалив єдині умови виплати допомоги військовослужбовцям у разі їх інвалідності або смерті


На виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям тепер витрачатиметься менше бюджетних грошей.

Віктор Янукович вчора підписав Закон № 5040-VI «Про внесення змін до деяких законів України з питань соціального захисту військовослужбовців».

Цей Закон був прийнятий ВР 4 липня і стосується виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) військовослужбовців, встановлення їм інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності. Розмір такої допомоги визначається виходячи з максимального посадового окладу за першим тарифним розрядом, установленим для військовослужбовців, що проходять військову службу за контрактом.

Відповідний законопроект був зареєстрований у парламенті ще в 2010 році з метою удосконалити законодавчу базу стосовно даного питання. Справа в тому, що через прогалини законодавства мали місце зайві виплати одноразової грошової допомоги військовослужбовцям, які отримали інвалідність, не пов’язану з виконанням ними службових обов’язків після звільнення з військової служби.

Підписаний Закон також усуває “зрівнялівку” в розмірах такої допомоги між особами, які отримали інвалідність в період проходження військової служби під час виконання ними службових обов’язків, та особами, які отримали таку ж інвалідність в період проходження військової служби, але не пов’язану з виконанням обов’язків такої служби.