...
Реєструйся

Про ідентифікацію українських пенсіонерів, які є внутрішньо переміщеними особами


Обов’язок періодично (кожні три або шість місяців) проходити фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» було визначено для осіб, які до 24 лютого 2022 року набули статусу внутрішньо переміщеної особи (ВПО) — постанова Кабінету Міністрів України від 05 листопада 2014 року № 637 «Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам».

Водночас в період дії карантинних заходів (з 12 березня 2020 року до 01 липня 2023 року) така ідентифікація не проводилась.

Постановою Уряду від 08 серпня 2023 року № 837 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 30 серпня 1999 р. № 1596 і від 5 листопада 2014 р. № 637» передбачено, що для отримання виплат у 2024 році особи з числа ВПО мають пройти ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» або в органах Пенсійного фонду України.

Читайте також: Скільки страхового стажу необхідно для призначення пенсії за віком у 2024 році

 

Способи проведення ідентифікації

  1. Особисто звернення. Слід звернутися до відділення АТ «Ощадбанк» або до будь-якого зручного сервісного центру Пенсійного фонду України з документом, що посвідчує особу (паспорт громадянина України).
  2. Через особистий кабінет на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія.Підпис» (Дія ID), створеного за допомогою мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
  3. За допомогою відеоконференцзв’язку в територіальному органі Пенсійного фонду України. Відповідний Порядок затверджено постановою правління Пенсійного фонду України від 20 листопада 2023 № 49-2, зареєстровано у Міністерстві юстиції України 05.12.2023 за № 2111/41167.

Читайте також: За роботу за кордоном у країнах, з якими укладено угоди, буде обчислюватися страховий стаж

  1. В закордонній дипломатичній установі України отримати документ, який посвідчує, що фізична особа є живою, якщо пенсіонер з числа ВПО перебуває за кордоном. Видане в установленому порядку посвідчення разом із заявою про проходження ідентифікації (довільної форми) слід направити до територіального органу Пенсійного фонду України, де пенсіонер перебуває на обліку. Оригінал посвідчення разом із заявою можна направити засобами поштового зв’язку або в сканованому вигляді – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням засобів кваліфікованого електронного підпису.

Джерело: ПФУ

Кадрова система «КАДРИ.UA»

Матеріали до теми


Чи має право роботодавець розглядати електронний та паперовий листки непрацездатності як один випадок тимчасової непрацездатності, якщо паперовий листок має дані про продовження електронного листка непрацездатності: роз’яснення ПФУ
Пенсійний фонд України листом від 29 січня 2024 року № 2800-030401-8/5715 «Щодо листка непрацездатності» надає роз’яснення щодо того, чи має ...