Про виплату при звільнені компенсації за додаткову відпустку на дітей


Головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Ганна Царенко надає роз’яснення з питань додержання законодавства про працю щодо компенсації при звільнені додаткової відпустки на дітей.

Згідно з частиною четвертою статті 24 Закону України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі — Закон № 504) за бажанням працівника частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. При цьому тривалість наданої працівникові щорічної та додаткових відпусток не повинна бути менше ніж 24 календарні дні.

Тому, за бажанням працівника після використання ним за робочий рік, за який надається відпустка, 24 календарних дні щорічної відпустки за решту днів невикористаної щорічної відпустки за цей самий робочий рік може бути виплачено грошову компенсацію.

Наприклад, якщо тривалість щорічної відпустки працівника — 28 календарних днів (24 календарні дні — щорічна основна відпустка і 4 календарні дні — щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці), то за умови використання працівником за відповідний робочий рік щорічної відпустки тривалістю 24 календарні дні за 4 календарні дні він може отримати компенсацію.

Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей (ст. 19 Закону № 504), не належить до виду щорічних відпусток, передбачених пунктом 1 частини 1 статті 4 Закону № 504, тому на неї не поширюються вищенаведені умови компенсації щорічних відпусток.

Інспектор зазначила, що грошова компенсація за додаткову відпустку працівникам, які мають дітей, допускається лише у разі звільнення працівника.