...
Реєструйся

Про заборгованість з виплати заробітної плати


Що робити, коли в період воєнного стану немає можливості нарахувати і виплатити заробітну плату, або можна нарахувати, але не можна виплатити? Відповідь надає Держпраці.

Заробітна плата має виплачуватися не менше двох разів на місяць. Це норма. Але зараз ми маємо справу із форс-мажорними обставинами. Якщо виплата здійснюється через установи банків — то об’єктивних підстав для невиплати заробітної плати набагато менше, ніж при виплаті заробітної плати у касі підприємства.

Навчання для кадровиків — семінари, курси, тренінги, вебінари
Індивідуальні курси кадровиків з нуля: 0 (800) 219-977

Відповідно до статті 10 Закону України від 15 березня 2022 року № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» роботодавець повинен вживати всіх можливих заходів для забезпечення реалізації права працівників на своєчасне отримання заробітної плати.

Роботодавець звільняється від відповідальності за порушення зобов’язання щодо строків оплати праці, якщо доведе, що це порушення сталося внаслідок ведення бойових дій або дії інших обставин непереборної сили.

Джерело: Центрально-Західне міжрегіональне управління Держпраці

Передплата

Матеріали до теми


Кабмін затвердив порядок формування фонду оплати праці держслужбовців
Кабінет Міністрів України постановою від 6 червня 2025 року № 668 затвердив Порядок формування фонду оплати праці державних службовців у ...
Експерт консультує щодо вимог до зарплати заброньованих працівників
До онлайн-системи «КАДРИ.UA» цього тижня надійшло запитання від кадрового відділу одного з державних структур. ЗАПИТАННЯ. На підприємстві 10 працівників, 5 з ...