Реєструйся

Профілактичні заходи під час роботи в умовах підвищеної температури повітря


У теплу пору року є можливість більше часу проводити на природі, планувати відпочинок та насолоджуватися сонячними днями на свіжому повітрі. Однак, коли температура сягає понад +30 ºС у затінку, а робочий час припадає на найспекотніший період дня, важливо організувати оптимальний режим праці та відпочинку. Це допоможе уникнути перегріву працівників, знизити ризик нещасних випадків і підтримати високу продуктивність праці.

 

Створення комфортних і безпечних умов праці

Для створення комфортних і безпечних умов праці, Держпраці рекомендує дотримуватись певних умов.

Нормалізація мікрокліматичних умов: використовуйте природну вентиляцію, тримайте вікна відкритими, якщо це можливо та безпечно. Використовуйте вентилятори на низьких налаштуваннях для циркуляції повітря.

Захист від надмірного теплового випромінювання: обмежте перебування працівників під прямими сонячними променями, забезпечте тіньові зони на робочих місцях. Використовуйте сонцезахисні штори або жалюзі.

Посібник «ФОП і охорона праці. Як правильно організувати в умовах війни?»

Профілактика зневоднення: Забезпечте доступ до прохолодної питної води, нагадуйте працівникам про регулярне споживання рідини. Розгляньте можливість надання ізотонічних напоїв для підтримки електролітного балансу.

Підтримка імунітету: забезпечте можливість коротких перерв для відпочинку, організуйте робочий графік так, щоб працівники могли уникати найспекотніших годин дня. За можливості, перенесіть виконання важких фізичних робіт на ранкові або вечірні години.

Одяг та обладнання: рекомендуйте працівникам носити легкий, дихаючий одяг з натуральних тканин. Забезпечте засоби захисту від сонця, такі як головні убори та сонцезахисні креми.

Дотримання цих рекомендацій допоможе зберегти здоров’я працівників і забезпечити їхню безпеку на робочому місці.

 

Джерело: Східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці

Передплата кешбек

Матеріали до теми


Що входить у поняття «ресурсний стан» і чому він такий важливий
Психосоціальна підтримка працівників має стати пріоритетною частиною загальної політики безпеки і здоров’я на роботі. Системна турбота про психічне здоров’я так ...
Санітарно-гігієнічна характеристика умов праці: у яких випадках її складають
Порядок виявлення у працівника підозри на професійне захворювання, встановлення та підтвердження професійного захворювання, а також форми відповідних документів, визначені та ...