Передплати журнал

«Прописка» по-новому — Міграційна служба змінила правила реєстрації місця проживанн


Наказом Державної міграційної служби України від 10 лютого 2020 року № 34 (далі —Наказ № 34) затвердили типову інформаційну картку адміністративної послуги щодо здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування. Відповідно втратив чинність наказ служби 2016 року, яким був затверджений попередній варіант такої інформаційної картки.

Нагадаємо, що відповідно до статті 8 Закону України «Про адміністративні послуги» від 6 вересня 2012 року № 5203-VI інформаційна картка адміністративної послуги містить вичерпний опис певної адміністративної послуги, яку влада надає бізнесу чи громадянам. Така картка слугує орієнтиром при наданні відповідної послуги як органами державної влади, так і органами місцевого самоврядування чи іншими суб’єктами, наділеними владними повноваженнями.

Наказ № 34 передбачає надання адмінпослуги, кінцевим результатом якої є внесення відомостей про реєстрацію / зняття з реєстрації місця проживання до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

Ця послуга — платна. За реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання сплачується адміністративний збір у разі звернення особи протягом встановленого Законом «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» від 11 грудня 2003 № 1382 строку — у розмірі 13,60 грн, з порушенням такого строку — у розмірі 40,80 грн. У разі реєстрації місця проживання одночасно із зняттям з попереднього місця проживання адміністративний збір стягується лише за одну адміністративну послугу та зараховується до місцевого бюджету за новим місцем проживання.

Важливо, що інформаційна картка містить вичерпний перелік документів, необхідних для отримання адміністративної послуги щодо здійснення реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання/перебування.

Матеріали до теми


Відпустка у зв’язку з усиновленням дитини під час воєнного стану
Особі, яка усиновила дитину із числа дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування, надається одноразова оплачувана відпустка у зв’язку з усиновленням ...
Які умови припинення трудових відносин при спрощеному режимі регулювання: відповідає Держпраці
Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) у разі застосування спрощеного режиму регулювання трудових відносин, ...