Чи можна прийняти на посаду комірника зі строком випробування 3 місяці?

Дата публікації: 08.05.2020

Ні, не можна.

При укладенні трудового договору може бути обумовлене угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі, яка йому доручається. Умова про випробування повинна бути обумовлена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу (частина перша ст. 26 Кодексу законів про працю — КЗпП).

Відповідно до частин першої і другої статті 27 КЗпП строк випробування при прийнятті на роботу, якщо інше не встановлено законодавством України, не може перевищувати 3 місяців, а в окремих випадках, за погодженням із відповідним виборним органом первинної профспілкової організації, — 6 місяців. Строк випробування при прийнятті на роботу робітників не може перевищувати 1 місяця.

«Комірник» — це не посада, а професія.

Відповідна професійна назва роботи міститься в Національному класифікаторі України ДК 003:2010 «Класифікатор професій» із кодом 9411 (розділ 9 «Найпростіші професії»). Кваліфікаційна характеристика зазначеної професії міститься у розділі 2 «Професії робітників» Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 29 грудня 2004 року № 336.

Отже, комірника можна прийняти зі строком випробування не більше 1 місяця. При цьому слід пам’ятати, що в період випробування на працівника поширюється законодавство про працю.

 

Відповіді на запитання можна знайти в журналі «КАДРОВИК.UA» № 5:

— Чи може надаватися на підприємстві додаткова відпустка із збереженням заробітної плати члену добровільної пожежної охорони?

— Чи може працівник звільнитися за власним бажанням у період поновлення його на роботі?

— Працівник перебував на «лікарняному» 162 календарних дні.

— Скільки днів «лікарняного» підлягають оплаті?

— Чи може працівник, прийнятий за строковим трудовим договором, звільнитися з власної ініціативи до закінчення строку трудового договору?

— Якої тривалості можна приєднати працівниці щорічну відпустку до відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і чи залежить вона від відпрацьованого часу (перший рік роботи на підприємстві)?

— Чи підлягає оплаті відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами, надана працівниці, котра працює за сумісництвом?

— Що таке карантин, обсервація та самоізоляція і в чому між ними різниця?

— Якої тривалості може надаватися відпустка без збереження заробітної плати в період оголошення карантину?

— Чи потрібно видавати наказ про проведення інвентаризації щорічних відпусток станом на 31 грудня 2019 року?

— Чи можна звільнити з роботи сумісника (державне підприємство), якщо на його місце приймається постійний працівник?

— Чи може працівник звільнитися в останній день відпустки в період оголошення карантину?

— Чи має право роботодавець звільнити працівника у зв’язку зі скороченням штату в період карантину?

Саме зараз, тобто на період карантину, з’явилася можливість придбати наш WORKBOOK «Класифікатор професій: обираємо назви посад без помилок» зі 50% ЗНИЖКОЮ.