Реєструйся

Примірна форма трудового договору з нефіксованим робочим часом: наказ Мінекономіки


Починаючи з 10 серпня 2022 року в статті 21-1 Кодексу законів про працю України (далі — КЗпП) з’явився новий вид трудового договору — трудовий договір із нефіксованим робочим часом. Сталося це завдяки Закону України від 18 липня 2022 року № 2421-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання трудових відносин з нефіксованим робочим часом».

Це особливий вид трудового договору, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов’язок працівника виконувати яку виникає лише в разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці, передбачених у статті 21-1 КЗпП.

Роботодавець самостійно визначає необхідність і час залучення працівника до роботи, обсяг роботи й у передбачений трудовим договором строк погоджує з працівником режим роботи та тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи.

Фактично це дозволило узаконити роботу на умовах «фрилансу».

При цьому примірну форму трудового договору з нефіксованим робочим часом затверджує Міністерство економіки України.

У міністерстві вже розробили відповідний проєкт документа, з яким можуть ознайомитися роботодавці.

Ексклюзивно! Встигніть придбати посібник «Оптимізація трудових відносин у період воєнного стану: ТОП-55 відповідей» від редакції журналу «КАДРОВИК.UA».

Джерело: БУХГАЛТЕР.UA

Матеріали до теми


Підписано Державний бюджет ’2024: про прожитковий мінімум, виплати і зарплати
Президент України Володимир Зеленський підписав Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». Витрати на соціальний захист населення передбачені ...